10 błędów pielęgnacyjnych i rady, jak ich nie popełniać

1
136

Są czynności, które powtarzamy często na naszych włosach, nie zdając sobie sprawy, że wpływają one źle na kondycję włosów. Chociażby takie mocne tarcie ręcznikiem  włosów mokrych, by szybciej je podsuszyć. Ta metoda plącze włosy i osłabia je. A w przypadku słabych włosów może je połamać.  Poniżej kilka często popełnianych błędów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych, oraz rady jak je zmienić.

 

 

 

 

 

 

 

1. PRZEDZIAŁEK STALE W TYM SAMYM MIEJSCU – gdy robimy przedziałek ciągle w tym samym miejscu, włosy tracą sprężystość i układają się płasko.

RADA: co jakiś czas robimy przedziałek w innym miejscu, np. 2 cm dalej, lub stosujemy linię zygzakową.przedzialek-fryzura

2. KOLORYZACJA I TRWAŁA W TYM SAMYM CZASIE – podwójna dawka ingerencji we włos kończy się zniszczeniem go.

RADA: najpierw robimy trwałą, potem farbujemy włosy po upływie około 2 tygodni. W między czasie odżywiamy włosy maskami.curly-hair-woman240do032910

3. NADMIAR SZAMPONU – zbyt duża ilość szamponu będzie trudna do dokładnego zmycia. Resztki pozostałe sprawią, że włosy będą miały mniejszy połysk.

RADA: szampon dozujemy najpierw na dłoni, potem wmasowujemy go we włosy. Lepiej dołożyć szamponu niż przesadzić z jego ilością.

4. CZESANIE MOKRYCH WŁOSÓW – targanie grzebieniem mokrych włosów prowadzi do uszkodzenia ich zewnętrznej warstwy.

RADA: mokre włosy czeszemy tylko grzebieniem o szerokopielegnacja-wlosow (3) rozstawionych zębach. Robimy to delikatnie.

5. ZA DUŻO ŚRODKÓW PIELĘGNACYJNYCH – za dużo odżywek, balsamów, potem żeli, płynów, pianek i lakierów. Gdy przesadzamy z ilością na jeden raz, włosy stają się klejące i trudne w ułożeniu.

RADA: resztki preparatów usuniemy używając szamponu peelingiem. Używajmy najwyżej trzy produkty do stylizacji: pianka, wosk/guma i spray.pielegnacja-wlosow

6. ZA DUŻO PIANKI – zbyt duża jej ilość obciąża włosy, przez co tracą sprężystość.

RADA: by dobrze ułożyć fryzurę i nadać jej puszystości wystarczy porcja pianki wielkości mandarynki.pielegnacja-wlosow (4)

7. MOCNE TARCIE RĘCZNIKIEM – mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Trąc je ręcznikiem uszkadzamy je i łamiemy.

RADA: po umyciu włosy lekko wyciskamy w ręcznik i owijamy w turban.pielegnacja-wlosow (1)

8. GORĄCE POWIETRZE SUSZARKI – zbyt wysoka temperatura uszkadza włosy, wysusza je i sprawia, że się łamią.

RADA: suszarkę trzymamy w odległości 20 cm, Często zmieniamy strumień powietrza. Polecane są chroniące przed gorącem płyny na włosy.blow-dry-hair_300

9. ZA DUŻO WOSKU DO CIENKICH WŁOSÓW – wosk w przypadku cienkich włosów nadmiernie je obciąża. Włosy tracą wtedy elastyczność i robią się ciężkie i szybko się przetłuszczają.

RADA: zamiast wosku do włosów cienkich stosujemy utrwalacze w sprayu. Dodadzą puszystości i nie obciążają włosów.za-duzo-sparayu

10. ZA KRÓTKO ROZJAŚNIACZ – przy zbyt krótkim czasie działania rozjaśniacza, czerwone pigmenty znajdujące się we włosie mogą przybrać pomarańczowo-żółty odcień.

RADA: rozjaśniając włosy przestrzegajmy podanego na opakowaniu czasu działania preparatu. Czasem trzeba przedłużyć zabieg o 10 15 minut. Jest to uzależnione od rodzaju włosa.pielegnacja-wlosow (2)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ