15 sposobów sprawdzonej pielęgnacji

0
78

Tylko na zdrowych włosach fryzura wygląda idealnie. By nasze włosy były takie, trzeba je właściwie pielęgnować. Poniżej kilka prostych i sprawdzonych sposobów na piękne włosy:

 1. Zmieniamy szampon co 3-4 miesiące, ponieważ włosy przyzwyczajają się do substancji zawartych w kosmetyku i przestają na nie reagować.
 2. Szampon, który spełnia jednocześnie rolę szamponu i żelu do mycia ciała używamy sporadycznie. Tolerują go włosy normalne, ale na pewno nie pomoże zniszczonym czy przetłuszczającym się, bo posiada za mało substancji pielęgnujących.
 3. Myjemy włosy tylko RAZ, gdyż substancje myjące działają natychmiast. Dwukrotne mycie może zbytnio wysuszać skórę głowy i pozbawić włosy warstwy ochronnej.
 4. Co jakiś czas używajmy szamponu oczyszczającego. Dokładnie usunie pozostałości kosmetyków do stylizacji.
 5. Nie wcieramy odżywki w skórę głowy tylko we włosy. To one wymagają pielęgnacji a nie skóra. Wyjątek: preparaty przeciwłupieżowe i do przetłuszczających się włosów.
 6. Przy wypadających włosach masujemy skórę głowy. Pobudzimy wtedy krążenie krwi, co wpływa na odżywienie cebulek. Do masaży najlepiej użyć odżywczych ampułek, np. Vichy
 7. Pogrubiamy cienkie włosy poprzez odżywki przeznaczone do włosów cienkich i delikatnych i zniszczonych. Proteiny, ceramidy, kreatyna i polimery – składniki takich odżywek – wbudowują się w ubytki włosa i pokrywają go ochronną warstwą. Włos staje się grubszy.
 8. Nigdy nie rezygnujemy z odżywki  nawet jeśli mamy zdrowe włosy. One także potrzebują nawilżenia. Odpowiednie będą nawilżające spraye, które ułatwiają rozczesywanie.
 9. Awokado – odżywka do suchych włosów. Dojrzały owoc rozgniatamy widelcem na miazgę i nakładamy na włosy na 20 minut. Olej z awokado świetnie nawilży nam włosy, będą ładnie błyszczeć.
 10. Farby wybieramy dobre, tzn. takie, które zawierają środki pielęgnacyjne.
 11. Zniszczone włosy lepiej ufarbować henną, która dodatkowo odżywi je.
 12. Jeśli robimy trwałą to wybieramy kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do naprawy włosów po takich właśnie zabiegach.
 13. Do farbowanych włosów używamy szamponów i odżywek  chroniących kolor. Zawierają one składniki, które wyrównują powierzchnię włosa i nadają im połysk. Wtedy włosy dłużej zachowają kolor.
 14. Słońce wysusz i niszczy włosy. Szczególnie latem pamiętamy o kosmetykach do włosów z filtrem UV i substancjami nawilżającymi.
 15. Szczotkujemy włosy jeśli są przesuszone. Rozprowadzamy równomiernie tłuszcz, dzięki czemu włosy zyskują ochronną osłonę. Nie szczotkujemy za to włosów przetłuszczających się, bo będą potem nadawać się już tylko do mycia.

 

beautiful young woman dyeing hairs

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ