5 tajemnic oleju awokado do włosów

5
479

Olej z awokado stosowany na włosy wzmacnia cebulki włosowe i łodygę włosa, zwiększa połysk i ogólnie poprawia stan włosów i skóry głowy. Według nas nie ma sensu przepłacać za drogie szampony, które zazwyczaj zawierają substancje chemiczne, podczas gdy mamy silne naturalne rozwiązanie pod ręką. Nawet dodanie kilku kropli olejku z awokado do szamponu nie zajmie żadnego dodatkowego czasu, a pozytywnie wpłynie na zdrowie i wygląd pasm. Przygotowaliśmy ciekawe porady, sztuczki i tajemnice na temat wykorzystania oleju z awokado.

Zastosowanie olejku z awokado na włosy

Olej z awokado zawiera dużo przydatnych witamin i mikroelementów, takich jak witaminy A, B1, B2, E, D, K, PP, białka, tłuszcze wielonienasycone i jednonienasycone. Dodatkowo olej z awokado zawiera lecytynę, fitosterole, elementy mikro i makro, takie jak potas, glin, bor, wapń, sód, fosfor, magnez, mangan, jod, cynk, krzemionka i srebro. Wszystkie z nich mają pozytywny wpływ na zdrowie i piękno włosów oraz stan skóry głowy.

Jak widać, ze wszystkich naturalnych olei, olej z awokado ma chyba najdłuższą listę składników aktywnych. Poza tym udowodniono, że posiada on unikalne właściwości penetrujące, pozwalając na transport wszystkich bezcennych składników o których mowa powyżej, do głębszych warstw skóry i wewnątrz łuski włosa.

Olej z awokado jest często mieszany z olejem jojoba w maskach do włosów. Ta kombinacja pozwala przywrócić zniszczonym włosom energii i siły życiowej, wzmacnia cebulki włosów i poprawia kondycję skóry głowy. Jeśli nie masz pod ręką oleju z awokado możesz użyć miąższ świeżych owoców.

Najskrytsze sekrety oleju z awokado:
1. Olej z awokado jest mocno tłusty i trudno się go zmywa. Większość włosów są tłuste z suchymi końcówkami. Olej z awokado pomoże odżywić końce i nie sprawi, że skóra głowy szybko się przetłuści, jeśli stosuje się go tylko na niższą połowę długości włosów.
2. Olej z awokado to wyjątkowa ochrona przed promieniowaniem UV dla włosów. Ma SPF 15, co czyni go silnym rozwiązaniem ochronnym na lato.
3. Olej z awokado zawiera unikalny składnik antystarzeniowy zwany Advocare PFE, nie znaleziony nigdzie indziej w naturalnych źródłach. Z tego powodu olej ten jest często wymieniany jako „eliksir młodości”.

  1. Olej z awokado daje bardzo złożony efekt.Często nie jesteśmy zadowolone ze swoich włosów, zwykle skarżąc się na kilka kwestii. Może to być kruchość, słabe bez życia włosy, przesuszone końce, wypadanie włosów, itd. Dzięki biostymulatorom i mikroelementom zawartym w oleju, będziemy w stanie zatrzymać wypadanie włosów, wyeliminujemy ich kruchość, zwiększymy wzrost i przywrócimy naturalny połysk włosów.
  2.  Istnieją leniwe ale skuteczne sposoby stosowania oleju z awokado: dodać olej do zwykłych szamponów lub balsamów w stosunku 1 do 10. Dla najlepszych wyników stosujemy olej z awokado samodzielnie lub w połączeniu z innym olejem w stosunku 1: 1, wcierając w głowę i pozostawiając na noc.

Wszyscy mamy swoje ulubione produkty, których będziemy się trzymać i używać regularnie. Jak raz zastosujesz olejek z awokado na pewno pozostanie on na stałe w repertuarze pielęgnacji Twoich włosów. Pamiętajmy, że zbyt hojne nałożenie olejku na włosy po raz pierwszy, możesz sprawić, że nie polubimy tego tłustego odczucia na włosach, który w większości przypadków nie jest widoczny dla osób postronnych, ale raczej odczuwalny dla nas. Więc nasza rada: używaj olejku z awokado z umiarem lub w postaci stężonego produktu.

 

5 KOMENTARZE

  1. Olejowanie włosów z olejkiem awokado daje najlepsze efekty. Stosuję od ponad dwóch lat i mam lśniące mocne włosy. Moja fryzjerka za każdym razem mi ich zazdrości,

  2. Awokado jest najlepszym olejem do włosów. Moje rozjaśniane pasma błyszczą sa sprężyste dzięki olejowaniu tym olejkiem właśnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ