Z czego szyje się bieliznę

0
495

Bielizna to niezwykle ważna część stroju, która decyduje bezpośrednio o naszym komforcie, a także wyglądzie sylwetki. Dobrze dobrana potrafi działać cuda, a wykonana z kiepskich materiałów będzie doskwierać przez cały dzień i skutecznie psuć humor.

W trakcie zakupów nie można kierować się jedynie wyglądem bielizny, ani nawet samym stopniem dopasowania. Koniecznie musimy zwracać uwagę na to z jakich surowców zostały wyprodukowane te elementy garderoby. Szczególnie wnikliwie musimy wczytywać się w opisy, które posiada kupowana bielizna online. Każdy z tych opisów niesie cenne dla nas informacje.

Bielizna jest produkowana z materiałów syntetycznych i naturalnych. Często też surowce te są ze sobą łączone, aby polepszyć ogólne właściwości tkaniny. Dawniej używano tylko naturalnych tkanin, ale okazało się, że dodatki syntetyczne mogą świetnie poprawiać przyleganie bielizny do ciała. Jeżeli zamierzamy kupić bieliznę online, czyli zamówić w sklepie internetowym, warto co nieco wiedzieć o każdym typie surowca, jaki stosuje się w produkcji.

Najczęściej spotykanym surowcem jest zwykła bawełna pochodzenia roślinnego. Tkaniny wykonywane z bawełny są oddychające, bez względu na gęstość splotu. Jakość uzyskanego materiału zależy także od tego, czy włókna były wcześniej poddawane procesowi czesania. Bawełna czesana i superczesana jest niezwykle miękka w dotyku, delikatna i przyjemna. Ubrania wykonane z takiej czesanki są bardzo miłe dla skóry. Oferowana bielizna online powinna posiadać w opisie stosowne oznaczenia, które mówią o stopniu wyczesania użytej bawełny, a w razie ich braku warto dopytać o to sprzedawcę. O ile w stacjonarnym sklepie możemy sami dotknąć ubrania i sprawdzić jej działanie na skórę, tak w przypadku kupowania bielizny online musimy zdać się na własną wiedzę dotyczącą stopnia miękkości danej tkaniny i informacjach od sklepu.

Innym popularnym surowcem jest wiskoza. To włókno celulozowe, które odznacza się delikatnością i miękkością. Włókno jest tak samo delikatne, jak uzyskana z niego tkanina. Choć surowiec jest bardzo przyjemny w dotyku to jednocześnie jest wytrzymały i odporny na odkształcenia. Z tego powodu często jest wykorzystywany do szycia bielizny- zarówno nocnej, jak i dziennej. Wiskoza świetnie radzi sobie z pochłanianiem wilgoci ze skóry, dlatego jest idealna na letnie upały. Kupując bieliznę online warto zwrócić uwagę na zawartość domieszki wiskozy- jej duża ilość gwarantuje ubraniom dobrą przepuszczalność pary wodnej, a także delikatność, komfort i wygodę.

Wśród materiałów syntetycznych zdecydowanie króluje elastan, który jest bardzo elastyczny i świetnie przylega do skóry. Elastan może mieć dodatki naturalne, dzięki którym nie jest typowym syntetykiem, ale oddycha i przepuszcza parę wodną. Bielizna z elastanu ma właściwości wyszczuplające (niestety, tylko wizualnie…), a także nadaje się do szycia specjalistycznych ubrań termoaktywnych dla sportowców. Drugim często pojawiającym się syntetykiem jest poliamid, który w połączeniu z poliestrem daje nam popularną mikrofazę.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep z bielizną online Gorteks specjalizującym się w sprzedaży biustonoszy.

Zapisz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ