Jak dobrać odżywkę do włosów mieszanych?

0
64

Włosy mieszane potrafią uprzykrzyć życie ich posiadaczkom. Przetłuszczające się u nasady, a normalne lub wręcz suche na końcach z całą pewnością nie są łatwe w pielęgnacji, szczególnie w odniesieniu do takich kosmetyków jak odżywka i maska do włosów. W związku z tym zastanówmy się, które z nich będą najlepsze.

Potrzeby włosów mieszanych

Każdy rodzaj włosów wymaga dokładnego i łagodnego oczyszczenia z łoju, kurzu i innych zanieczyszczeń. Zazwyczaj wybieramy szampon, uwzględniając to, czy nasze włosy się przetłuszczają, czy są cienkie i delikatne lub suche. W przypadku włosów mieszanych sprawa jest o tyle trudna, że korzystne oddziaływanie na skórę głowy i nasadę włosa może być szkodliwe dla końcówek. Jak rozwiązać ten problem?

Ratunkiem będzie odżywka do włosów zaspokajająca potrzeby ich końcówek. Dzięki takiemu kosmetykowi możemy wybrać łagodny szampon dla włosów przetłuszczających się lub mieszanych, który ograniczy wydzielanie łoju.

odzywka-loreal-x-3Jaki kosmetyk wybrać?

Nie ma jednej recepty na to, jaka odżywka będzie odpowiednia do pielęgnacji włosów mieszanych. Wszystko zależy od potrzeb i kondycji końcówek. Może być potrzebny kosmetyk silnie nawilżający lub regenerujący, taki jak odżywka do włosów L’Oreal Arginine Resist x3, która wzmocni je już na poziomie komórkowym. Trzeba przede wszystkim dobrać taki produkt, który zaspokoi nasze indywidualne potrzeby i przywróci naszym włosom siłę, zdrowie i blask.

Aplikacja – sprawa kluczowa

Równie ważna, jak dobór odpowiedniej odżywki, jest jej właściwa aplikacja. Aby nie przeciążyć włosów u nasady i nie nasilić ich przetłuszczania, pamiętajmy, aby aplikować ją jedynie tam, gdzie jest potrzebna, czyli na ¾ lub połowę długości włosów. W ten sposób unikniemy nadmiernego ich obciążenia i oklapłego efektu, zapewniając jednocześnie końcom odpowiednią pielęgnację. W ten sposób aplikujemy także inne preparaty o działaniu nawilżającym, np. maskę do włosów.

Co jakiś czas warto jednak zastosować odżywkę do włosów na całej ich długości, ponieważ nawet przetłuszczające się obszary potrzebują pielęgnacji. W przeciwnym razie mogą stać się podatne na uszkodzenia. Pamiętajmy także, że próba przesuszenia skóry w celu zmniejszenia łojotoku może się skończyć całkowicie odwrotnym rezultatem – włosy będą się przetłuszczać jeszcze intensywniej.

ODZYWKA-LOREAL (2)

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ