Jak fryzura byłaby najlepsza?

0
384

Odpowiednie cięcie jest bardzo ważne. Kto z nas może przecież powiedzieć, że jego twarz i włosy są perfekcyjne? Właściwy makijaż i dobrze dobrana fryzura to połowa sukcesu do ideału, druga dotyczy naszego samopoczucia. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad i pokierować się nimi.

  • Twarz okrągła – tu najkorzystniejsza będzie długość do ramion i mocno wycieniowane końcówki. Kontury włosów okalają twarz i podkreślą oczy oraz usta. Policzki będą nieco przysłonięte. Dłuższa grzywka sprawi, że twarz wydawać się będzie węższa. Przy okrągłej buzi unikajmy dużych loków, gdyż jeszcze bardziej nas poszerzą.  Niekorzystna będzie także fryzura na pazia.
  • Twarz trójkątna – tu idealne będą loki, bardzo kobiece i dobrze maskujące szerokie czoło. Przedziałek najlepszy na boku, który też schowa trochę czoło. Najlepsza długość przy trójkątnej twarzy to włosy przycięte maksymalnie do wysokości policzków. Pamiętajmy, by przytłumić spiczastą brodę, dobrze robią to końcówki wywinięte na zewnątrz.
  • Twarz pociągła – to ponoć najbardziej symetryczny kształt twarzy. Idealna fryzura to bob. Trzeba dobrać uczesanie do szerokości takiej twarzy, jeśli jest dość wąska warto skusić się na bardziej prostą grzywkę. Zaczesywanie włosów do tyłu też robimy ostrożnie, nie chcemy przecież mieć na głowie efektu jaja.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ