Jak kobieta może kształtować swój wizerunek przy pomocy obuwia?

0
406

Wielka gwiazda kina lat pięćdziesiątych, Marylin Monroe, powiedziała kiedyś zdanie na temat butów, z którym trudno jest się nie zgodzić: „Daj dziewczynie odpowiednie buty, a zawojuje świat”. Jest w tym wiele prawdy, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się pasji, z jaką kobiety wybierają się na poszukiwanie nowej pary szpilek czy balerin. Każdy rodzaj damskiego obuwia jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, każdy też pozwala na stworzenie wyjątkowego wyglądu i kształtowanie własnego wizerunku, zabawę nim. Przyjrzyjmy się więc tym najbardziej znanym i charakterystycznym.

Bądź piękną królewną

Ogromna wręcz moc tkwi w jednych z najprostszych, a jednocześnie uważanych za bardzo dziewczęce i urocze, butach. Mowa tu o balerinkach. Czasem są gładkie, czasem zaś posiadają oryginalne, ciekawe wzornictwo, przeznaczone są na ogół dla tych pań, które chcą podkreślić swoją delikatność i subtelność. Balerinki doskonale wyglądają w połączeniu z dziewczęcą sukienką. Pozwalają w bardzo plastyczny sposób kształtować wizerunek, który z pewnością znajdzie wielbicieli. Wśród balerinek znajdziesz takie odmiany, jak: klasyczne, open toe (bez palców – wersja, którą docenisz szczególnie latem) oraz lordsy – połączenie butów wsuwanych z domowymi kapciami. Balerinki cechują się również pojawiającymi się dodatkami, na przykład wstążeczkami.

Poważna bizneswoman

Inaczej ma się sprawa w przypadku, gdy kobieta chce wyglądać jak poważny przedsiębiorca. Tutaj mamy do wyboru kilka rodzajów butów: od czółenek przez półbuty, aż po botki. Jest to spory wachlarz możliwości uzewnętrzniania swojego charakteru. W każdej wersji kobieta będzie jednak wyglądać jak odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku – a przecież biznesowy look to bardzo ważna sprawa, gdy chce się, aby nasi rozmówcy traktowali nas poważnie. Wszystkie trzy rodzaje butów świetnie będą pasować do żakietów, marynarek i innych oficjalnych kostiumów.

Szykowna i szalona

Każdy sklep z butami lub sklep z obuwiem może zaoferować jedne z najważniejszych w dziejach kobiecości buty, czyli szpilki. Jest to zestaw niezbędny w szafie każdej eleganckiej pani, która udziela się w towarzystwie, prowadzi ciekawe życie, pojawia się w teatrze, operze czy też na wytwornych bankietach. Żadne buty nie podkreślają piękna kobiecych nóg tak, jak właśnie szpilki. Często wykonywane są w żywych, wyrazistych kolorach, z różnymi zdobieniami (mogą to być klasyczne modele, muszkieterki – wysokie buty na obcasie albo szpilki na koturnie). W upalne dni można postawić również na fantazyjne sandały z obcasami. Niewątpliwie jednak, cechą każdych szpilek jest elegancki, wyrafinowany kształt i wyrazistość. Dzięki nim możesz podkreślić swoją kobiecość i silną osobowość.

Wyraźnie widać, że przy pomocy butów można stworzyć upragniony wizerunek. Świadome siły swojej osobowości kobiety chętnie z tego korzystają i cieszą się sukcesami zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Nikt przecież nie zabroni kobiecie zmieniać swojego stylu zależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajdzie. W dzisiejszych czasach umiejętność kreowania własnego wizerunku to podstawa, jeśli chce się osiągnąć sukces w danej dziedzinie. Warto więc postawić na profesjonalizm i w dobrym świetle prezentować się na spacerze, w pracy oraz na przyjęciu.

Artykuł dzięki:
Artykuł został stworzony dzięki firmie Herrero: www.herrero.pl. Jest to sklep internetowy z obuwiem oraz z torebkami, w którym znajdziecie markowe buty wielu renomowanych firm.

buty-herrero (2)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ