Jak się ubrać na poprawiny?

0
248

Wiele par decyduje się dzień po weselu urządzić dla gości poprawiny. Tego typu impreza jest mniej oficjalna. Dlatego niektórzy mają problem z doborem odpowiedniego stroju. Jak się więc ubrać na poprawiny?

Elegancko czy na luzie?

Problem z kreacją na poprawiny ma wiele osób. Zarówno panie, jak i panowie nie bardzo wiedzą, jaki styl zaprezentować, aby czuć się dobrze i nie wyróżniać spośród innych gości. Warto wziąć tutaj pod uwagę przede wszystkim to, że poprawiny są mniej oficjalną okazją niż przyjęcie weselne. Dlatego sylwestrowe kreacje wzbogacone o brokatowy makijaż, zupełnie się tutaj nie sprawdzą. Na poprawiny raczej więc nie zakładamy balowych sukni i nie zabieramy kopertówek w odcieniu złota czy srebra. Nie musimy także robić szykownej fryzury. Z powodzeniem wystarczy tutaj proste upięcie. Zasada ta dotyczy także panów. Na poprawiny możemy założyć po prostu swobodniejszy strój niż na przyjęcie weselne.

Zwróć uwagę, gdzie organizowane jest przyjęcie

Pary młode do kwestii poprawin podchodzą w różny sposób. Czasem na przyjęcie to zapraszani są wszyscy goście weselni. Innym razem organizowane jest bardziej kameralne przyjęcia przeznaczone jedynie dla najbliższej rodziny. Z ilością gości często wiąże się także miejsce imprezy. Niektóre pary decydują się na bardziej wystawne przyjęcie, dlatego na tą dodatkową imprezę rezerwują salę weselną. Z powodzeniem poprawiny mogą jednak przybrać także postać uroczystego obiadu w restauracji. Niektórzy decydują się zaprosić gości weselnych do domu albo urządzić ognisko dla znajomych. Od miejsca zależy zaś strój gości. Na sali weselnej sprawdzą się eleganckie stroje. Do restauracji można ubrać się również elegancko, ale nic nie stoi tutaj na przeszkodzie ku temu, aby sukienkę zamienić na kostium czy spodnie wizytowe, a w przypadku panów zrezygnować z krawatu. Gdy poprawiny mają odbyć się w domu młodej pary, wiele osób decyduje się na jeszcze luźniejszy strój. Możemy więc założyć modną tunikę i legginsy czy ulubioną spódnicę. Osoby, które obawiają się, że swoim strojem wzbudzą nieprzychylne spojrzenia, mogą po prostu skontaktować się z innymi gości i dowiedzieć się, jaki styl ubioru wybierają. Najgorzej czujemy się bowiem wtedy, gdy wyglądamy niczym postać wyjęta z zupełnie innej bajki.

Jak mogą ubrać się panie?

Zestawów na poprawiny można skompletować naprawdę dużo. Wiosną i w lecie idealnie sprawdzą się tutaj wszelkiego typu lekkie sukienki. Co ważne każda pani powinna tego typu strój odnaleźć w szafie. Dzięki temu nie musimy kupować dodatkowej kreacji na tę właśnie okazję. Obecnie modne są letnie sukienki w wersji mini oraz maksi. Dlatego kreacja do połowy łydki lub tuż za kolano nie jest zbyt dobrym pomysłem. Sukienka na poprawiny może być prosta. Tutaj nie sprawdzą się raczej kreacje z gorsetami czy dużą ilością zdobień. Miłośniczki klasyki z pewnością zaś ucieszy, że na poprawiny bez problemu mogą założyć swoją ulubioną „małą czarną”.

Kolejnym pomysłem jest założenie wizytowych spodni w ciemnym kolorze oraz koszulowej bluzki. Warto jednak pamiętać, aby raczej nie dobierać białej bluzki do czarnych spodni – taki zestaw może bowiem skojarzyć się ze szkolną akademią.

A jak panowie?

Również panowie mogą wprowadzić nieco swobody do stroju, który zakładają na poprawiny. Oczywiście nie chodzi tutaj o przesadę i ubiór typowo sportowy. Ale z powodzeniem mogą do spodni od garnituru i klasycznych półbutów założyć koszulę z krótkim rękawem i zrezygnować z krawatu. Z powodzeniem można również założyć nieformalną marynarkę (na przykład w kratę).

jak-ubrac-sie-na-poprawiny

Przygotowano na podstawie
Artykuł został przygotowany przez firmę działu bransoletki w trendsetterka.com

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ