Jak uzyskać puszyste włosy

1
851

Jeśli Twoje włosy są przyklapane i rzadkie powinnaś przeczytać poniższy artykuł. Kilka sposobów, by poprawić naturę i nadać naszej fryzurze imponującą objętość.

DOBRE STRZYŻENIE – właściwie ostrzyżenie wyczaruje gęstą grzywę nawet z bardzo rzadkich kosmyków. Cieniowanie, stopniowanie i strzępienie końcówek powoduje, że włosy sprawiają wrażenie bardziej puszystych. Ważna zasada: im krótsze włosy, tym lżejsze, dlatego znacznie łatwiej zwiększyć ich objętość.

 • Strzyżenie warstwowe podnosi kosmyki przylegające do głowy. Obcina się je tak, bu najdłuższe pasma na spodzie podtrzymywały kolejne, coraz krótsze.
 • Zestopniowanie wierzchniej warstwy dodaje cienkim włosom puszystości.puszyste-wlosy (2)
 • Wystrzępione końcówki nadadzą lekkości sztywnym, pozbawionym puszystości włosom.
 • Regularne podcinanie końcówek sprawi, że fryzura będzie zawsze pełna witalności.

SUSZYMY WŁOSY GŁOWĄ W DÓŁ, MODELUJEMY OKRĄGŁĄ SZCZOTKĄ – umiejętne podsuszanie włosów jest istotne, by uzyskać puszyste włosy. W lekko wilgotne włosy nakładamy piankę zwiększającą objętość. Z pochyloną głową suszymy włosy, zaczesując je jednocześnie od tyłu głowy w kierunku czubka. Modelujemy włosy grubą okrągłą szczotką. Przy włosach krótszych wybieramy mniejsza średnicę szczotki. Najlepsza będzie szczotka metalowa, pusta w środku i z dziurkami, aby powietrze suszarki mogło swobodnie docierać do włosów z każdej strony.

 • cienkie pasma będą wyglądały na bardziej gęste, gdy podkręcimy je pod spód.
 • sztywne włosy – końcówki wywijamy na zewnątrz

Najkorzystniej jest układać włosy warstwami. Wierzchnią warstwę włosów podpinamy spinkami i podwijamy te pod spodem. Dzięki temu tworzymy podstawę fryzury, która podnosi resztę włosów. Suszarka z dyfuzorem także pomoże wyczarować nam puszystą fryzurę.

Skutecznym sposobem dodawania objętości fryzurze jest tapirowanie tuż przy nasadzie włosów. Do tego zabiegu kupmy specjalny grzebień. Po tapirowaniu, na koniec wystarczy delikatnie rozczesać fryzurę z wierzchu.

PREPARATY NA ZWIĘKSZENIE OBJĘTOŚCI WŁOSÓW – kosmetyki do stylizacji będą pomocne przy układaniu fryzury. To odpowiednie pianki, spraye i lakiery. By były skuteczne muszą mieć lekką formułę. Ciężkie pasty modelujące, żele czy woski nie będą służyć cienkim włosom. Zbyt mocno je obciążą i z puszystości nici. Stosujmy też szampony podnoszące pasma u nasady i odżywki do włosów cienkich, które nadadzą naszym włosom lekkości.

WAŁKI, PAPILOTY – kręcone włosy wyglądają tak, jakby było ich więcej niż jest w rzeczywistości. Na bardziej gęste,będą wyglądały pasma cienkie i delikatne gdy nakręcimy je na wałki lub papiloty.puszyste-wlosy (3)

 • grube wałki podnoszą pasma u  samej nasady, co zwiększa objętość fryzury
 • cienkie wałki i papiloty dając drobniejszy i mocniejszy skręt sprawią, że fryzura wyda się bujniejsza.

Wałki zakładamy na lekko wilgotne włosy. Suszymy je lub czekamy, aż same wyschną. Gdy po zdjęciu papilotów lub wałków rozczeszemy włosy grzebieniem  – uzyskamy fale. Jeśli rozdzielimy pasma palcami – powstanie wtedy burza loków. Można użyć też termoloków.

TRWAŁA ONDULACJA – jeśli nie mamy czasu na codzienne modelowanie, możemy zrobić sobie trwałą ondulację. Uwoli nas to od układania włosów na długie tygodnie.

 • trwała alkaliczna – daje najmocniejszy i najtrwalszy skręt, który utrzymuje się nawet do 9 miesięcy. Najnowsze preparaty do trwałej są wzbogacone aminokwasami i proteinami, by nie uszkodzić włosa podczas zabiegu.
 • trwała kwaśna – dobra do włosów delikatnych. Nadaje włosom delikatny skręt, który utrzymuje się około 6 tygodni. Ta trwała zawiera kompleks witamin.
 • trwała neutralna – skuteczna jak alkaliczna i bezpieczna jak kwaśna. Płyn rozpoznaje kondycje włosów , chroni osłabione, dawkując im mniej preparatu. Natomiast mocne pasma poddaje silniejszemu działaniu.
 • podnoszenie włosów Headlines – zabieg polegający na odbiciu włosów od nasady. Włosy układają się  w lekkie fale. po 6-8 tygodniach, włosy zaczynają się prostować.

 

 

 

1 KOMENTARZ

 1. Mam włosy bardzo cienkie i non stop przyklapane :(.. Na trwałą mi szkoda włosów bo pewno bardzo się niszczą. Częściej używam wałek, ale nie zawsze mi się chce, dlatego zaczęłam stosować preparaty na zwiększenie objętości.. Najlepsze są sparye używane od nasady włosa a poźniej najlepiej użyć suszarki, wtedy jest naprawdę fajny efekt 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ