Jak ważna jest woda w życiu dziecka?

0
55

Większość rodziców, którzy nie są świadomi tego, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu każdego z nas, przechodzi obok niej zupełnie obojętne. Rodzice często nieświadomie uczą swoje dzieci obojętności wobec picia wody, a to bardzo duży błąd. Woda ma bowiem ogromne znaczenie dla rozwoju naszych pociech. Kiepskie nawodnienie organizmu u dzieci może prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, które dadzą o sobie znać w niedalekiej przyszłości.

Woda niesie ze sobą życie. Jej regularne spożywanie sprawia, że nasz organizm może sobie poradzić ze wszystkimi zadaniami, które stoją przed nami każdego dnia. Regularne picie wody butelkowanej lub wody jonizowanej, zwanej inaczej alkaliczną, ma bardzo duże znaczenie również na naszych pociech. Dzieci, ze względu na dynamiczny rozwój potrzebują tego wszystkiego, co sprawia, że mogą się prawidłowo rozwijać. Stawiając od najmłodszych lat na edukację związaną z piciem wody, pomożemy pociechom bardzo długo cieszyć się zdrowiem.

Woda, czyli składnik codziennej diety

Woda kształtuje organizm oraz zdrowie dziecka na bardzo wczesnym etapie. Już w takcie ciąży mama jest zobowiązana do tego, aby dbać o dietę oraz nawodnienie organizmu. Jest to ogromnie ważne dla dziecka, u którego formują się wszystkie części ciała oraz narządy. Musimy zwrócić uwagę na fakt, że dziecko, które jest w brzuchu mamy, cały czas przebywa w środowisku wodnym. Aby się prawidłowo rozwijało, trzeba dostarczyć odpowiednią ilość płynów.

Również w późniejszym etapie woda jest cały czas obecna w życiu dzieci. Stosujemy ją, jako składnik codziennej diety: przygotowując mleko modyfikowane, gotując zupy lub podając herbatę. Ważne jest więc, aby dużą uwagę przykładać do tego, jaką wodę podajemy naszym dzieciom. Nie powinna to być woda kranowa lub woda sklepowa, która nie posiada odpowiednich składników mineralnych.

Nawodniony organizm to zdrowy organizm

Bez wody organizm dziecka obumiera: zaburzona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa, naruszona jest równowaga wodna organizmu. Dochodzić może również do sytuacji, w której toksyny, które gromadzą się w organizmie, nie będą z niego usuwane. Brak picia wody przez dziecko doprowadza także do nieprawidłowej pracy narządów wewnętrznych i zaburzeń psychoruchowych.

Aby tego uniknąć dziecko powinno mieć stale do dyspozycji butelkę wody (mineralnej lub wody alkalicznej). Pozwoli to nie tylko uniknąć wyżej opisanych trudności, ale sprawi, że pociecha będzie piękniejsza i zdrowsza. Zdrowy, nawodniony organizm jest bowiem ściśle związany z wyglądem. Woda, która usprawnia jego funkcjonowanie, pozytywnie wpływa na skórę, paznokcie, włosy i wagę.

Gdy nauczymy naszą pociechę, że należy regularnie pić wodę, będziemy mogli być pewni, że wynikną z tego bardzo dobrze rzeczy w przyszłości. Dorosły już człowiek, który posiada wiedzę na temat roli wody w organizmie, będzie mógł jeszcze w lepszy sposób zrobić z niej użytek.

Dobra woda zdrowia doda

Woda napędza organizm dziecka, dlatego powinna być ona dobrej jakości. Rodzice powinni zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat rodzajów wody oraz ich przeznaczenia. Jest to o tyle ważne, że dokonując wyboru przy sklepowej półce musimy mieć świadomość tego, co pijemy. Przeciętne dziecko w trakcie tylko jednego roku potrafi wypić znaczne ilości wody, powinna być więc ona odpowiednio dobrana.

Alternatywą dla sklepowej i kiepskiej wody butelkowanej, a także tej płynącej z kranu jest woda alkaliczna, którą można otrzymać po zainstalowaniu jonizatora wody, połączonego z systemem filtracji. Takie systemy oferuje między innymi marka Jonizatory.eu – Woda Alkaliczna.

Warto wiedzieć, że o stopniu przyswajania wody przez ciało dziecka decyduje jej budowa. Woda alkaliczna ma skład, który wg. dostępnych badań z Japonii jest bardziej zbliżona do naturalnych płynów ustrojowych człowieka. Ta synergia sprawia, że pijąc wodę alkaliczną dziecko dostarcza sobie niezbędnych minerałów i gwarantuje nawodnienie organizmu już na poziomie komórkowym. To niezwykle ważne, gdyż woda przenika do wszystkich struktur organizmu, dając szansę na prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Należy jednak dodać, że powyższe sugestie są istotne szczególnie dla dzieci powyżej 6 roku życia, które intensywnie już biegają, zażywają ruchu oraz jedzą głównie produkty zakwaszające organizm. Organizm dzieci młodszych jest naturalnie zasadowy. Jeśli ich dieta jest możliwie zrównoważona i urozmaicona, nie ma potrzeby go alkalizować.

Efekty picia dobrej wody są często niezauważalne. Oprócz tego, że dziecko będzie się czuło dobrze i jeszcze lepiej wyglądało, w jego ciele zajdą znaczne zmiany, np. wyrówna się ciśnienie krwi, poprawi funkcjonowanie wątroby, wzmocni się system immunologiczny. Woda, którą dziecko będzie regularnie piło od najwcześniejszych lat sprawi, że w dorosłym życiu będzie możliwość uniknięcia przykrych kłopotów, które malcowi mogą się wydawać czysto abstrakcyjne.

Copyright: Symec Consulting 2015

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ