Kilka informacji na temat trwałej

0
195

Włosy po zabiegu trwałej pozostają proste. Dlaczego?

  • może się tak zdarzyć gdy robimy trwałą w czasie ciąży, podczas menstruacji lub w okresie silnego stresu. Może to być także wina fryzjera, który źle utrwalił fryzurę lub trzymał za krótko na włosach płyn do trwałej. Trwała nie będzie mocna również, jeśli wcześniej używaliśmy szamponów z silikonem. Odkłada się on we włosach i uniemożliwia utrwalenie fryzury. Aby wypłukać silikon trzeba myć włosy co najmniej 10 razy przed zabiegiem.

Czy można wykonać trwałą na długich włosach?

  • oczywiście. Taki zabieg sprawia, że włosy stają się lżejsze, a fryzura lepiej się układa. Trzeba tylko pamiętać by wykonać go w profesjonalnym zakładzie dobrymi specyfikami. Nie można także oszczędzać na kosmetykach pielęgnacyjnych i regeneracyjnych.

W jakiej kolejności wykonać trwałą i farbowanie włosów?

  • pierwsza jest trwała. Po upływie co najmniej tygodnia można ufarbować włosy. Im dłużej trwa przerwa między tymi zabiegami, tym mniej zniszczone włosy.

Jak obchodzić się z włosami po trwałej?

  • po trwałej włosy regenerują się przez t 3 dni. W tym czasie nie modelować ich gorącą suszarką. Potem podstawą pielęgnacji jest mycie włosów szamponem przeznaczonym specjalnie po trwałej oraz obowiązkowe używanie odżywki. Dodatkowo raz w tygodniu robimy włosom kompres z maski na godzinę. Do czesanie używamy grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Ważne: co kilka tygodni ścinamy zniszczone końcówki.

Jak często można robić trwałą?

  • częstotliwość zależna jest od kondycji włosów. Krótkie włosy można częściej ondulować, gdyż zniszczone końce są często ścinane. Natomiast włosy długie traktujemy trwałą najwyżej dwa razy w roku.trwala (2)

Po trwałej wyszedł baranek. Co robić?

  • zbyt skręcone włosy to błąd fryzjera. Albo użył niewłaściwych wałków lub źle dobrał płyn. Fryzjer powinien wtedy bezpłatnie użyć specjalistycznych preparatów, które prostują mocy skręt. Możemy także dodać domowy sposób: nakładamy na włosy kompres z podgrzanego oleju rycynowego. Nałożony na wilgotne włosy owijamy głowę ręcznikiem i trzymamy włosy w cieple prze pół godziny. To trochę wyprostuje skręt.

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ