Krem nawilżający przeciw przesuszaniu Mixa lekarstwem na bardzo suchą i wrażliwą skórę

0
205

Suchość, pieczenie, uczucie ściągnięcia i łuszczenie się skóry to główne skutki suchej cery, która jednocześnie wykazuje dużą reaktywność. Wpływają one na dyskomfort, ale też obniżają jakość makijażu. Jedynym lekarstwem na wyżej wymienione defekty jest nawilżanie skóry, a najlepszym na to sposobem jest zastosowanie dobrego kremu nawilżającego. W artykule przedstawiamy krem Mixa, który jest stworzony specjalnie na potrzeby cery suchej i wrażliwej. Sprawdź, dlaczego warto wcielić go do codziennej pielęgnacji skóry twarzy!

Jak rozpoznać skórę suchą i wrażliwą?

Cera sucha, jak wskazuje nazwa jest przesuszona i skłonna do przesuszania się. Wynika to z osłabienia ochronnych funkcji płaszcza hydro-lipidowego, którego zadaniem jest obrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a głównie przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami. Dodatkowo ma on na celu zatrzymanie dostarczanej wody i wykorzystanie je do procesów zachodzących wewnątrz skóry. Jak łatwo się domyślić, gdy płaszcz wodno-lipidowy jest uszkodzony – woda mimowolnie paruje, co wpływa na to, że skóra staje się sucha. Do tego łuszczy się, jest szorstka, piecze, kłuje, swędzi i sprawia, że odczuwa się ściągnięcie.

Bardzo często suchości skóry towarzyszy jej wrażliwość. Polega ona na tym, że sucha skóra wykazuje nadmierne reagowanie na z pozoru nieszkodliwe czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Niestety sprzyja to temu, że każda z wyżej wymienionych cech skóry suchej jest odczuwalna intensywniej. Tak jak dokuczliwości związane z suchą skórą mają charakter obiektywny, tak będące wynikiem nadreaktywności – są subiektywne. Każdy może bowiem odczuwać je na inne sposoby, mniej lub bardziej intensywne.

Nawilżenie skóry warunkiem jej regeneracji

Jeśli suchość i/lub wrażliwość skóry doskwiera Ci z powodu niewłaściwej pielęgnacji, masz szansę na całkowite jej pozbycie się. Wystarczy tylko, że zadbasz o odpowiednią troskę. O wiele trudniej jest zregenerować skórę, gdy Twoja skóra jest sucha z natury. Wówczas musisz stale ją nawilżać i dbać o nią prawidłowo. W każdym z przypadków bardzo ważne jest nawilżanie skóry. To jedyne lekarstwo, aby doskonale cerę nawodnić i wyeliminować dokuczliwości. Otóż odpowiednia ilość wody w strukturach skóry jest gwarancją jej miękkości, gładkości, opóźnienia procesu starzenia, eliminacji łuszczenia, pieczenia i ściągnięcia. Pamiętaj, że im bardziej Twoja skóra jest sucha, tym powinnaś zastosować intensywniej nawilżający krem. Dodatkowo zadbaj o to, aby kosmetyk ten aplikować zarówno rano (co przygotuje skórę nie tylko do makijażu, ale też będzie gwarancją jej zdrowej kondycji) jak i wieczorem, dzięki czemu Twoja skóra będzie miała szansę się zregenerować i odpocząć po całym dniu.

Bogaty krem nawilżający przeciw przesuszaniu Mixa

Krem przeciw przesuszaniu Mixa to kosmetyk stworzony na podstawie badań i testów o charakterze dermatologicznym nad skórą suchą i wrażliwą. Dzięki temu polecany jest przez dermatologów, co świadczy o wysokiej jakości i skuteczności kremu. Produkt wykazuje się hipoalergicznością, co zapewnia o jego bezpiecznym stosowaniu również na skórę nadreaktywną.

Bogaty krem Mixa zapewnia 24-godzinne nawilżenie, co jest gwarancją, że Twoja skóra stale będzie nawodniona, a dzięki temu miękka i gładka. Produkt ten dodatkowo koi podrażnienia, które również się pojawiają wraz z suchością i wrażliwością cery. Mało tego – zapewnia odżywienie i regenerację. Tak dobroczynne działanie krem marki Mixa zawdzięcza obecności gliceryny oraz ochronnego masła karite.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ