Męska czupryna w świetnej formie

1
Męska czupryna w świetnej formie

Panowie – nie podkradajcie szamponu czy odżywki swoim paniom. Wasze włosy potrzebują całkiem innych kosmetyków. Istnieją co najmniej dwa powody dla których powinniście używać innych kosmetyków niż wasza dziewczyna, siostra czy żona.

Po pierwsze – mężczyźni, w przeciwieństwie do większości kobiet, mają z reguły włosy naturalne (nie farbowane czy bez trwałej). Damskie szampony są zatem zbyt delikatne dla waszych pasm.

Po drugie – w kosmetykach przeznaczonych dla płci pięknej główny nacisk kładzie się na pielęgnację włosa, a nie skóry głowy. Tymczasem w preparatach dla mężczyzn zazwyczaj jest odwrotnie: pierwszeństwo należy się skórze, bo to ona jest źródłem większości męskich problemów z włosami.

Coraz więcej firm ma w swojej ofercie linie preparatów przeznaczonych do specjalnej pielęgnacji męskiej czupryny.  Różnią się one od kobiecych nie tylko składem i działaniem lecz także zapachem, gdzie dominują świeże, a nie słodkie nuty, oraz opakowaniem typu: ciemne kolory, proste kształty.kosmetyki-do-wlosow (2)

  • Włosy przetłuszczające się – taki efekt to wzmożona działalność gruczołów łojowych, które pracują intensywniej niż u pań. Często nie jest to tylko problem kosmetyczny, poza tym , że odbiera fryzurze lekkość, nieestetycznie wygląda to może również sprzyjać powstawaniu łupieżu i stanów zapalnych skóry głowy.  Jak dbać o takie włosy? – myc tak często jak tego potrzebują szamponami przeznaczonymi do przetłuszczających się włosów. Można też stosować maski regulujące nadmierne wydzielanie łoju.
  • Nielubiana siwizna – dla panów, którzy nie mogą pogodzić się z szpakowatym kolorem swych włosów dostępne są tzw. odsiwiacze. Nakłada się je podobnie jak farbę do włosów. Przyciemniają one włosy stopniowo, co daje spokojny naturalny efekt stopniowego powracania do koloru. Jak dbać o takie włosy? – po wybraniu odsiwiacza używać go zgodnie z zaleceniami producenta.kosmetyki-do-wlosow (4)
  • Łupież – niestety miewa go większość mężczyzn, gdzie problem nasila się zimą. Białe płatki pojawiają się na włosach w wyniku zakażenia grzybicą, tzw. łupież tłusty lub z powodu podrażnienia wrażliwej skóry głowy zbyt agresywnymi dla niej kosmetykami, czyli łupież suchy. Należy pamiętać, że przed zakupem odpowiedniego preparatu przeciwłupieżowego trzeba zorientować się z jakim rodzajem łupieżu mamy do czynienie: łupież tłusty to duże żółtawe łuski przywierające do skóry głowy, a łupież suchy  przypomina ziarenka piasku i łatwo obsypuje się z głowy. Jak dbać o takie włosy? – łupież tłusty zwalczą szampony przeciwgrzybicze, czasem nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa. Suchy łupież pomogą zlikwidować kosmetyki działające łagodząco, złuszczająco i przeciwzapalnie.
  • Łysienie typu męskiego – uwarunkowane genetycznie, gdzie dużą role odgrywa tu hormon testosteron. Niestety cudownego leku na to nie ma, ale kosmetyki-do-wlosow (1)istnieją różne metody radzenia sobie z tym, które trzeba dobrać indywidualnie. Jak dbać o takie włosy? – tzw. wcierki, które mają za zadanie pobudzić cebulki do wzrostu i wzmocnić je. Mogą być naturalne wcierki, jak np. z wyciągiem z czarnej rzepy, jak i inne substancje czynne, np. Vichy przyśpieszające porost włosa. Pamiętajcie panowie, że najczęściej trzeba je wcierać na stałe z przerwami. Odstawienie po poprawie powoduje, że za jakiś czas problem znów się nasili. Można też łykać tabletki na porost włosów, również do wyboru naturalne lub syntetyczne. Jako ostatnia szansa w walce o bujną czuprynę, plasuje się przeszczep włosów. Są różne metody, różniące się techniką wykonania i ceną.

 

meskie-kosmetyki (1)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj