Jak nadać połysk włosom ?

0
135

Piękne, błyszczące, mocne włosy. Są jak marzenie. Pozostają jednak również oznaką zdrowia. Warto zatem o nie zadbać, a na pewno odwdzięczą się dobrą kondycją i cudownym, przykuwającym wzrok wyglądem. Sposobów na błyszczące włosy jest wiele, więc każdy może próbować różnych rozwiązań, a następnie wybierać te najlepsze dla siebie.

Można działać od wewnątrz, jak również i od zewnątrz. A najlepiej podejść do tematu wszechstronnie i zbilansowaną dietę połączyć z wyborem najlepszych produktów do pielęgnacji włosów. Bynajmniej nie muszą być to najdroższe kosmetyki. Na szczęście matka natura zadbała, aby człowiek mógł zadbać o siebie wyłącznie z jej pomocą.

W zasadzie można powiedzieć, że włosom szkodzi to, co sztuczne. Nowoczesne szampony mają piękne opakowania, a ich producenci obiecują cuda. Są to również kosmetyki proste w użyciu, szybko się pieniące i pozornie pomagające skutecznie oczyścić włosy oraz skórę głowy. Tak naprawdę jednak to właśnie ta piana może włosom bardzo szkodzić. Usuwa ona co prawda zanieczyszczenia, ale pozbawia włosy także naturalnej warstwy ochronnej w postaci flory bakteryjnej. Jej brak to znak dla organizmu, że należy wytworzyć więcej substancji, która będzie chroniła włosy przed światem. To nic innego, jak tak bardzo nielubiane sebum.

Do pewnego stopnia tłusta warstwa ochronna nie szkodzi, ale chroni włosy, zapewniając im jednocześnie blask. Jest on również oznaką dobrej kondycji włosów. Pod górkę mają jednak zwłaszcza te, które systematycznie poddawane są działaniu wysokiej temperatury. A zatem gorące powietrze suszarki, wszelkiego rodzaju lokówki czy prostownice odbierają włosom blask. Można jednak temu zaradzić stosując odpowiednie do stylizacji produkty, najlepiej te, które chronią włosy w czasie układania. Warto też każde suszenie czy modelowanie zakończyć skierowaniem na włosy chłodnego powietrza.

W ten sposób utrwala się fryzurę, ale również wygładza powierzchnię włosa, co przekłada się na jego lepszy wygląd. Podobna strategia sprawdza się również w czasie mycia głowy. Na koniec dobrze jest opłukać je chłodną wodą. W staraniach o piękne, błyszczące włosy pomaga też powrót do korzeni. A zatem rzadsze mycie włosów, a kiedy to konieczne sięganie po szampony możliwie najbardziej naturalne. Nie muszą się pienić, brak piany to często oznaka, że produkt myje, ale podrażnia.

Warto też jak najczęściej unikać suszenia włosów. Być może dobre strzyżenie pomoże zapewnić sobie świetny look, bez konieczności półgodzinnego machania suszarką czy lokówką każdego dnia. Alternatywą pozostają wałki, które jednak na co dzień okazują się często zbyt czasochłonne. Lepiej ograniczać oczywiście także malowanie włosów, który to zabieg odbiera im blask w sposób szczególny. Niektórzy zwracają uwagą, że od farby znacznie lepszy jest szampon. Bez względu na rodzaj włosów, zawsze przyda im się dobra maseczka. Nie trzeba takiego produktu kupować w sklepie. Z pomocą domowych składników, jak chociażby różnego rodzaju olejów, można zrobić bardzo dobrą, naturalną maskę do włosów.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji BeautyPortal.pl .

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ