Olejki do brody – podobieństwa oraz różnice

0
78

Olejek do brody to jeden z ulubionych, a może nawet najbardziej ulubionych kosmetyków mężczyzn. Jak podaje nazwa, służy brodzie, ale w rzeczywistości służy również fryzurze. Dba o nawilżenie włosów, nadając im jednocześnie fantastycznego zapachu. Poznajmy olejki do brody, a także podobieństwa oraz różnice między ich rodzajami.

Olejek jako męski kosmetyk

Bez żadnych obiekcji olejek do brody można nazwać najbardziej męskim kosmetykiem. Stanowi on w końcu ulubiony kosmetyk wśród mężczyzn, a wręcz kosmetyk najbardziej lubiany wśród nich. Składa się z olejów nawilżających oraz olejów eterycznych. Efektem tego okazuje się równie fenomenalny w nawilżaniu włosia, jak i w nadawaniu mu zapachu. Chodzi jednak nie tylko o włosy na twarzy, czyli brodę. Sprawdza się on też na włosach głowy, czyli fryzurze. Każdy mężczyzna powinien zawsze zaopatrzyć się w buteleczkę tej cudownej mikstury.

Olejek to nawilżenie plus zapach

Olejek to czyste ekstrakty roślinne w formie tłuszczów. W olejkach występują tłuszcze, które sprawiają, iż włosy i skóra stają się głęboko nawilżone. Wylicza się wśród nich między innymi: olejek arganowy, olejek jojoba, czy olejek z pestek moreli. Ale w olejkach występują też tłuszcze, które sprawiają, iż mężczyzna pachnie obłędnie. To zasługa olejków eterycznych i tylko ich składem, a nie składem olejków nawilżających, różnią się między sobą konkretne olejki do brody. Na podstawie rodzajów olejków eterycznych, rozróżnia się olejki na kwiatowe, owocowe i drzewne. Olejki kwiatowe posiadają ekstrakty z róży, pelargonii lub lawendy, olejki owocowe posiadają ekstrakty z pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki lub bergamotki, a olejki drzewne posiadają ekstrakty z cedru, paczuli, żywicy lub drewna sandałowego.

Olejek na tle kremów oraz balsamów

Z właściwości nawilżających dla skóry i włosów słyną trzy rodzaje kosmetyków: kremy, balsamy oraz olejki. Kremy tworzą tłuszcze roślinne, woda i cenne substancje z witaminami. Ich działanie polega na nawilżeniu wspartym odżywieniem i oczyszczeniem. Balsamy tworzą tłuszcze roślinne i woda. Ich działanie polega na nawilżeniu, jak też ochronie przez wszelkimi niekorzystnymi działaniami środowiska. Olejki z kolei tworzą tylko tłuszcze roślinne. Ich działanie polega zatem po prostu na nawilżeniu.

Słynne marki tworzące olejki

Na rynku kosmetycznym istnieje kilka słynnych marek zajmujących się tworzeniem olejków do brody. Pierwsza z marek to Apothecary 87. Ta brytyjska marka narodziła się za sprawą barmana Sama Martina. Chciał on, aby olejki oprócz nawilżania, wreszcie pachniały po męsku. Udało się i dziś występują olejki Original Recipe oraz Vanilla & Mango. Druga z marek to Captain Fawcett. Ta również brytyjska marka powstała za przyczyną kapitana Percy’ego Fawcetta. Gdy ten poszukiwacz przygód wyruszył w rejs i zaginął, odnaleziono jedyne receptury i mazidła jego autorstwa. Na ich podstawie wyrabia się dziś między innymi olejki Private Stock, Booze & Baccy oraz The Million Dolar. Oprócz olejków do bród, wspomniane marki oferują multum innych kosmetyków dla mężczyzn. Warto również sprawdzić olejek do brody Mr Bear Family w sklepie Beardman.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ