Olejowanie włosów – kilka prostych i skutecznych sposobów.

0
780

Olejowanie włosów jest obecnie najbardziej popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, jaki możesz wykonać sama w zaciszu swojego domu.

Olejowanie włosów jest obecnie najbardziej popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, jaki możesz wykonać sama w zaciszu swojego domu.

O jego popularności decyduje kilka faktów. Przede wszystkim oleje są substancjami 100% naturalnymi, które działają nie tylko na powierzchni włosa, ale również w jego wnętrzu, przenikając do jego korzenia. Dzięki temu włosy nie tylko są odżywione i ochronione, ale również rosną zdrowe i mocne.

Olejowanie włosów za pomocą naturalnych olejków można wykonać na kilka sposobów. W zależności od tego ile masz czasu w ciągu tygodnia, możesz wykonać albo pełnowartościową kurację, która niestety wymaga o wiele więcej czasu, lub szybki zabieg- olejkowy shoot dla włosów.

Oto różne sposoby olejowania włosów:

1. Olejowanie całonocne.

Wybrany olej nałóż na suche włosy, wmasuj dokładnie w skórę głowy, aby wniknął w głąb cebulek. Pozostaw go na noc lub na kilka godzin i zmyj olej po upływie ustalonego przez Ciebie czasu.

2. Olejowanie na wilgotne włosy

To olejowanie nie wymaga od olejku długiego leżakowania na włosach. Zwilżone włosy mają bardziej rozchylone łuski i większą chłonność, przez co szybciej absorbują olejek. Nałóż go na włosy i skórę głowy, poczekaj około godziny i umyj dokładnie włosy szamponem. Jeśli masz wyjątkowo zniszczone pukle, możesz dodać 2-3 krople olejku do odżywki, którą zazwyczaj stosujesz po umyciu włosów.

3. Olejowanie w misce – jest to chyba najszybsza metoda olejowania włosów. Naturalny olejek- zazwyczaj jest to około 5 ml, czyli równowartość łyżeczki do herbaty- należy wlać do miski lub umywalki łącząc go z naparem z ziół (rumianek, pokrzywa, skrzyp polny), stołową łyżką octu, sokiem z cytryny lub pomarańczy. Wybór jest ogromny i w dużej mierze zależy od tego, co akurat masz w swojej kuchni. Wszystkie składniki należy zalać około ½ litra wody – najlepiej przegotowanej. Po zwyczajowym umyciu włosów szamponem trzeba po prostu zanurzyć włosy w ziołowo – olejkowej płukance, wytrzymać kilka minut i delikatnie osuszyć i ułożyć włosy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ