Ombre

1
1036

Ombre, z francuskiego : cień. Moda na cieniowane kolorem końcówki trwa już od dawna. I tak, jak na początku typowe było tylko ombre z jaśniejszymi końcami, głównie ton lub dwa od całości koloru na głowie. Tak teraz występują już wariacje na ten temat: ombre z czerwonymi końcami, różowymi, ombre na odwrót, czyli góra jasna a końce włosów ciemne.

Jedno jest pewne: ombre nadaje fryzurze niepowtarzalnego stylu, oryginalnego wyglądu. Możemy bardziej subtelnie podkreślić tą metodą kolor na głowie bądź zaszaleć i zaakcentować mocno, zauważalnie. Cieniowanie kolorem często optycznie zwiększa fryzurę, zadowala kobiety, gdyż mogą jednocześnie być blondynkami i brunetkami. Podkreślenie innym odcieniem występuje albo na samych końcach albo zaczyna się już od połowy długości włosów. Wszystko zależy od osobowości właścicielki włosów, jej kształtu twarzy, urody, kondycji pasm i zwyczajnej zachcianki.

Pamiętajmy, by dbać szczególnie o takie włosy. Jak wiadomo końcówki najszybciej się przesuszają, potraktowane rozjaśniaczem będą miały jeszcze większą tendencję do tego. Trzeba zaopatrzyć się w olejki do włosów i wcierać regularnie w pasma.

1 KOMENTARZ

  1. Ombre jest świetne, najlepsze na dłuższych włosach. I coś mi się zdaje, że nigdy z mody nie wyjdzie. Po prostu za dobrze się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ