Piękno w rozmiarze XXL

0
465

Moda miewa tendencje do zaniedbywania osób puszystych – o wiele trudniej jest kupić ładną sukienkę w rozmiarze XXL niż na przykład M. Panie noszące większą garderobę często posiłkują się wszelkiego rodzaju ciuchlandami bądź lumpeksami (co najczęściej, niestety, wiąże się z obniżeniem jakości nabytej rzeczy) lub też zlecają uszycie odzieży zaprzyjaźnionej krawcowej – ta opcja jest z kolei droższa. Dodatkowo, pulchna sylwetka wymaga o wiele większej uwagi poświęcanej szczegółom stroju, więc nabycie ładnego ubrania, podkreślającego zalety wyglądu, może być trudniejsze.

Gdzie i jak kupować?

Sukienki dla puszystych mogą stanowić po prostu część kolekcji sklepów, w których normalnie kupujemy ubrania. W celu zakupu trzeba zainteresować się odpowiednim rozmiarem, nie zapominając o przymierzeniu – tzw. rozmiarówka może być różna w zależności od producenta. W niektórych sklepach nie da się wcale znaleźć sukienek dla puszystych, w innych pojawią się po złożeniu zamówienia. Oczywiście, im bardziej niestandardowy rozmiar, tym trudniej o skuteczny zakup. Bardzo puszyste panie często muszą polegać wyłącznie na produktach wykonywanych specjalnie dla nich.

Pięknie mimo tuszy

Niektóre kolory i fasony sukienek dla puszystych mogą czynić sylwetkę optycznie smuklejszą i bardziej atrakcyjną. Zalecane są głównie barwy ciemniejsze i stonowane, gdyż wyszczuplają i jednocześnie nie zwracają uwagi na jej szczegóły. W czerni bądź granacie łatwiej „ukryć się” przed taksującym wzrokiem.

Sukienki dla puszystych bardzo często jednak wręcz grają kontrastami, dzięki czemu figura zyskuje bardziej dynamiczne linie, a poprzez skontrastowanie osiąga się swoistą iluzję optyczną. Nie jest dobrze unikać barw modnych w danym sezonie, nawet jeśli nie są zbyt „szczęśliwe” dla danej osoby. Można je zmieszać z czymś neutralnym lub pozostawić wyłącznie w formie akcentu np. jako dodatek do odzieży, ale absolutna rezygnacja nie jest wskazana. Chcemy przecież czuć się pięknie i modnie.

Sposób noszenia

Sam zakup sukienki dla puszystych, jednego z najlepiej skrojonych modeli, krzyku mody – to jeszcze nie wszystko. Odzież taką trzeba jeszcze umieć nosić. Czasami jedna sukienka stwarza miliard konfiguracji, w zależności od zastosowanych dodatków, co warto wykorzystywać, jeśli w garderobie ma się stosunkowo niewiele odzieży. Dodatki grają olbrzymią rolę.

W zależności od fasonu czy też stylu, sukienka dla puszystych może najlepiej prezentować się samodzielnie lub też w towarzystwie np. sweterka bądź kardiganu, z paskiem bądź bez paska, z biżuterią – bardziej lub mniej elegancką. Dużo zależy od typu figury. Część puszystych pań ma pulchną górę sylwetki, biodra i uda, natomiast dół nóg mogą bez przeszkód pokazywać. Umożliwia to noszenie sukienek krótszych bądź asymetrycznych.

Obuwie, torebki, paski…

Żadna sukienka dla puszystych nie funkcjonuje samodzielnie. Kluczowym dodatkiem jest oczywiście obuwie, które silniej, niż inne dodatki, wpływa na ogólny wygląd ubrania. Obuwie musi być przede wszystkim zawsze czyste i zadbane. Reszta jest po części kwestią gustu, a po części możliwości. Szczupłe i zgrabne nogi można pokazywać do woli, co daje sposobność do wykorzystania najmodniejszych w sezonie fasonów. Jeśli i nogi stanowią dość pulchny element sylwetki, można wybierać dłuższe sukienki dla puszystych, o prostym kroju, do których dobiera się eleganckie, ale raczej zabudowane obuwie.

Innymi dodatkami są paski i torebki. Trzeba na nie uważać, gdyż mogą fatalnie „podzielić” sylwetkę lub ją niekorzystnie uciskać, tworząc fałdki i inne podobne mankamenty. Konieczność noszenia torebki można rozwiązać, kupując średniej wielkości model nadający się do noszenia w ręce, natomiast paski powinny być zawsze luźne i zawiązane czy zapięte w nonszalancki sposób.

Kiedy zrezygnować z sukienki

Nie każda pulchna sylwetka nadaje się jednak do tego, by okrywać ją sukienką. W niektórych przypadkach korzystniej będzie się prezentować zestaw bluzka+ spódnica, na przykład jeśli poważnym mankamentem są nogi (częstym problemem osób z nadwagą są obrzęki lub żylaki), bądź też kształt sylwetki w sukience dużo traci na urodzie. Niektóre puszyste panie preferują wygodne spodnie, jednak ten rodzaj odzieży zawsze bardziej podkreśla kształty niż sukienka, uwypuklając głównie biodra, pośladki i wystający brzuszek. Sukienka bądź spódnica lepiej opływa sylwetkę i można dzięki nim optycznie odchudzić swoje pełne kształty.

Źródło: Emma Vittoria Giovani, sklep, w którym znajdziesz cudne sukienki dla puszystych, zaprojektowane z pełnym uwzględnieniem wymagań aktualnej mody!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ