Pielęgnacja przedłużanych włosów

0
277

Długie włosy to atrybut kobiecości. Niestety, wiele z nas do tej pory nie mogło sobie pozwolić na zapuszczanie włosów, ponieważ ich naturalne były zbyt cienkie i efekt przy włosach poniżej linii ramion był niezadowalający. Na szczęście obecnie możemy włosy przedłużyć – dzięki temu mamy możliwość cieszenia się długimi włosami bez kilku żmudnych lat zapuszczania.

Choć po dobrze wykonanym przedłużeniu mamy wrażenie, że dodatkowe pasma są po prostu częścią naszej fryzury, musimy o nie odpowiednio dbać. Nie są one odżywiane tak jak nasze włosy naturalne, które dzięki cebulce włosowej mają dostęp do składników odżywczych ze skóry głowy. Z tego powodu wymagają od nas szczególnej troski w codziennej pielęgnacji. Jak to zrobić, by jak najdłużej cieszyć się pięknymi przedłużonymi pasmami, radzą nam specjaliści z przedluzaniewlosowkrakow.pl.

Przede wszystkim, podczas codziennego, porannego i wieczornego czesania, musimy zwrócić uwagę na to, by używana przez nas szczotka była przeznaczona specjalnie do tego typu włosów – dzięki temu nie będzie zahaczała o łączenia. By uniknąć ich splątania, na noc powinnyśmy włosy spinać lub zaplatać w warkocz. Bardzo ważna jest również ich odpowiednia pielęgnacja podczas mycia. Specjaliści polecają w tym celu specjalne produkty profesjonalne przeznaczone do pielęgnacji włosów przedłużanych – nie będą one wpływały na łączenia włosów. Specjaliści z krakowskiego salonu polecają linię Beauty-for-You. Podczas mycia nie wolno stosować zbyt ciepłej wody, a samą czynność powinnyśmy wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej. Należy też unikać odginania łączeń w różne strony.

Po myciu obowiązkowo musimy zastosować głęboko nawilżającą odżywkę, która zapewni przedłużanym pasmom piękny, zdrowy wygląd – nakładamy ją zawsze poniżej linii łączeń. Następnie, po jej spłukaniu, owijamy włosy w ręcznik by usunąć z niej nadmiar wilgoci, i – co bardzo ważne – nigdy nie rozczesujemy ich na mokro. Unikajmy też odżywek bez spłukiwania, a po myciu koniecznie zastosujmy na końcówki jedwab lub inne serum na bazie silikonów, wygładzające i chroniące przed ocieraniem się włosów i ubrania. Suszymy tylko letnim nawiewem powietrza, a w wypadku stylizacji włosów lokówką lub prostownicą obowiązkowo używamy produktów termoochronnych. Wiele kobiet pyta czy można farbować włosy przedłużane. Choć istnieje taka możliwość, należy wiedzieć, że farbując je tracimy na nie gwarancję. Podczas nakładania farby należy też bezwzględnie omijać łączenia.

Należy też pamiętać, by nie nosić włosów przedłużanych dłużej niż jest to wskazane – zwykle po 3-4 miesiącach powinnyśmy je ściągnąć. W wypadku niestosowania się do zaleceń specjalistów pogorszeniu może ulec kondycja naszych własnych włosów. Dlatego dopilnowanie terminowych wizyt w gabinecie jest bardzo istotną kwestią – pozwoli to nam cieszyć się lśniącą, długą fryzurą bez uszczerbku dla naszych własnych włosów jak najdłużej.

przedłużanie włosów

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ