Powiększanie ust w modzie! Wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu

0
107

Ileż razy słyszeliśmy od panów, iż pociągają ich pełne, zmysłowe kobiece usta, które dodatkowo są podkreślone atrakcyjną szminka? To samo tyczy się samych pań. Chcą one bowiem widzieć w lustrze o kobietę o pięknym uśmiechu, której uroda została w sposób odpowiedni podkreślona.

Wszystko to sprawia, że niezwykle popularne stały się różnego rodzaju zabiegu powiększania ust, realizowane w profesjonalnych i sprawdzonych klinikach w całej Polsce. Dla tych z Was, które jeszcze nie zdecydowały się na tego typu operację, przygotowaliśmy krótką rozpiskę na temat najważniejszych informacji związanych z tym właśnie tematem.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż powiększanie ust realizowane jest w celu uwydatnienia warg, ich napięcia oraz ujędrnienia. Nie należy zapominać również o poprawieniu konturu ust – wszystkie możliwe proporcje przyjmują wartości najodpowiedniejszego dla naszego wyglądu. Co jeszcze daje nam ten zabieg? Zmarszczki powstałe w ramach naturalnego procesu starzenia bądź przez palenie papierosów zostają bardzo skutecznie wygładzone, co również przekłada się na lepszy wygląd ust i okolic. Jak więc widać, efekty mogą być doprawdy porażające.

Sam zabieg powiększania realizowany jest kilkoma metodami. Najpopularniejsze z nich związane są z wykorzystaniem tak zwanych wypełniaczy, które są wstrzykiwane pod skórę w okolicach ust. Materiałem stosowanym najczęściej jest bez wątpienia kwas hialuronowy, który jest jednocześnie naturalnym składnikiem występującym w naszej skórze. Zapewnia to niezwykle trwały i estetyczny efekt, nie musimy bać się również tego, iż organizm odrzuci środek.

Poza kwasem hialuronowym, wykorzystywana jest także tkanka tłuszczowa pobierana z naszego ciała, botoks, kolagen czy chociażby środek zawierający wodę oraz hydrożel. Nie należy zapominać także o różnego rodzaju implantach, które również cieszą się zainteresowaniem. Poszczególne metody różnią się przede wszystkim trwałością efektu – wyróżniamy bowiem powiększanie stałe oraz czasowe.

Sam zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności, lekarz specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentką na temat jej stanu zdrowia. Gdy będziemy miały to za sobą, a konkretna metoda powiększania ust zostanie wybrana, aplikowane jest znieczulenie miejscowe. Może ono przybrać formę specjalnej maści bądź tak zwanego znieczulenia stomatologicznego.

Po kilku minutach nie odczuwamy żadnego bólu, a chirurg może przystąpić do pracy. Odpowiednio formułuje on usta, a następnie powoli wstrzykuje środek wypełniający za pomocą giętkiej igły. Gdy materiał znajdzie się już w skórze, przeprowadzany jest delikatny masaż ust, który ma na celu dokładne jego rozprowadzeniu. Po wykonaniu tych czynności możemy iść do domu.

Pamiętajmy o tym, iż usta po zabiegu mogą być lekko opuchnięte. Trwa to zazwyczaj od 3 do 5 dni. Niezwykle istotną kwestią jest to, aby po powiększaniu omijać gorących napojów oraz promieniowania słonecznego. Powinniśmy również pić bardzo dużo wody, co nawilży zastosowany środek. W ten sposób uzyskujemy niezwykle atrakcyjny trwały efekt, który cieszyć będzie nie tylko nas, ale również postronnych obserwatorów.

Dla uzyskania trwalszego powiększania realizowane są całe serie zabiegów, w odstępie tygodnia-dwóch. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? Uzależnione są one od typ zabiegu oraz indywidualnych przypadków.

Lekarze specjaliści wskazują przede wszystkim na wszelkiego rodzaju choroby i stany zapalne skóry, które mogą nas wyeliminować z zabiegu. Nie należy zapominać także o czynnikach dotyczących alergii na stosowane środki, kłopoty z krzepliwością krwi czy dolegliwości natury immunologicznej.

Zabieg powiększania ust polecany jest kobietom, które posiadają cienkie i małe usta, dużą liczbę zmarszczek czy zmagają się z różnego rodzaju efektami naturalnego procesu starzenia się. Oczywiście oferta kierowana jest także do wszystkich pań, które nie czują się dobrze z wyglądem swoich ust i chciałyby je powiększyć i dodatkowo uwydatnić.

(źródło: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/twarz/powiekszanie-ust)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ