Skuteczne wzmocnienie włosów

0
333

Nie ma chyba kobiety, która nie marzyłaby o pięknych włosach wolnych od rozdwajających się końcówek. Nie ma jednak chyba i takiej, która nie miałaby żadnych zastrzeżeń odnoszących się do ich stanu. Trudno zresztą nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z problemem, który narasta, naszym włosom nie służy bowiem ani nieodpowiednia dieta, ani warunki, w jakich funkcjonujemy z zanieczyszczeniem środowiska na czele. Czy jednak oznacza to, że skuteczne wzmocnienie włosów nie jest możliwe? Na szczęście, tak ponury scenariusz nie musi być zrealizowany. Co więcej, włosy można wzmacniać w naturalny sposób.

Nieoczekiwane zalety cebuli

Cebula nie musi odpowiadać każdemu z uwagi na swój zapach, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest to warzywo mające duże zasługi dla ochrony zdrowia. Jest bogata w witaminy z grupy B, cynk oraz związki siarki i już choćby dlatego może nieść skuteczną pomoc naszym włosom. Oczywiście, samo jedzenie cebuli (choć korzystne dla naszego układu odpornościowego) może nie być w takim przypadku wystarczające. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnej papki z cebuli startej na tarce z niewielkimi oczkami. Z papki należy wycisnąć sok i właśnie go wetrzeć w skórę głowy dając mu pół godziny na przeniknięcie do jej głębszych warstw. Potem możemy już umyć włosy, sam zabieg dobrze zaś powtarzać co trzy lub cztery dni. Cebula ogranicza wypadanie włosów i sprawia, że rosną one szybciej.

Czosnek nie tylko na przeziębienie

Czosnek, podobnie, jak cebula, jest doskonale znany osobom zainteresowanym medycyną naturalną, również on nie jest jednak kojarzony z dbaniem o stan włosów. Niesłusznie, gdy bowiem włosy wypadają, a ich stan widocznie się pogarsza, jedzenie czosnku może być skutecznym i bardzo zdrowym sposobem na przełamanie niekorzystnego trendu. Jeśli kilka ząbków czosnku przeciśniemy przez praskę, możemy liczyć na wyjątkowo skuteczną wcierkę. Ta, wmasowana w skórę głowy na pół godziny przed wymyciem włosów, wzmocni je, będzie przeciwdziałać ich wypadaniu, a nawet – wpłynie korzystnie na ich gęstość.

Jak tam rzepo? Coraz lepiej!

Jeśli zależy nam na wzmocnieniu naszych włosów, nie zaszkodzi, jeśli krytycznie przyjrzymy się samym ich cebulkom. Jeśli pozostawiają one wiele do życzenia, trudno oczekiwać, że włosy zachwycą nas wytrzymałością i blaskiem. Na szczęście, cebulkami włosów również możemy zająć się w sposób profesjonalny i to bez konieczności wydawania dużych pieniędzy, z pomocą przychodzi nam bowiem czarna rzepa. Ta nie tylko wzmacnia cebulki, ale również ogranicza przetłuszczanie się włosów, jej regularne stosowanie sprawia zaś, że rosną one szybciej. Czarna rzepa charakteryzuje się dość intensywnym zapachem, ten jednak zwykle ustępuje już po umyciu włosów.

Jeśli kuracje z zastosowaniem tylko jednego składnika wydają się nam niewystarczające, zastanówmy się nad preparatami ziołowymi powstającymi z połączenia kilku z nich. Te najczęściej kupimy w sklepach zielarskich, dobrych drogeriach i aptekach, a ich regularne stosowanie sprawi, że szybko zapomnimy o problemach z włosami.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep www.herbavit.com.pl specjalizujący się w medycynie naturalnej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ