Strój na motocykl dla Pań

0
451

Kluczowym elementem poruszania się na motocyklu jest odpowiedni ubiór dla własnego bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrany strój nie tylko polepsza nasz komfort podczas jazdy, ale chroni nas przed wieloma czynnikami, na które jesteśmy narażeni podczas jazdy jednośladem.

Kask

Obowiązkowym elementem ubioru jest oczywiście kask. Przed zakupem warto upewnić się, czy interesujący nasz przedmiot posiada certyfikat jakości. Niestety wybór kasku dla płci pięknej nie należy do łatwych. Pomijając aspekty wizualne, największym problemem jest rozmiar, a czasami nawet jego brak. Jeśli kobieta jest drobna, nawet kaski w najmniejszych rozmiarach mogą okazać się za duże. Warto zapoznać się z szeroką ofertą bliżej dla własnego komfortu i bezpieczeństwa.

Kombinezon

Według wielu opinii motocyklistów wygodny kombinezon powinien składać się z dwóch części. Warto o tym pamiętać, ponieważ kurtkę zawsze możemy zdjąć, kiedy nie mamy ochoty jeździć w pełnym zestawie. Na rynku pojawia się coraz więcej garderoby damskiej w tej tematyce. Wielu producentów oferuje kombinezony przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Charakteryzują się małą wagą oraz wzmocnieniem szwów, ochraniaczy na kolana, ramiona oraz łokci. Dla kobiet ważna jest również estetyka. Niektórzy producenci oferują kombinezony proste w różnych stylach nadające się do jazdy sportowo-turystycznej. Trzeba się przygotować, ponieważ taki wydatek może oscylować między 2,5 tysiąca aż do 4 tysięcy złotych.

Obuwie

W przypadku obuwia wybór dla kobiet jest bardzo duży. Nie będzie problemu, aby znaleźć odpowiedni rozmiar i wzór, który nas zainteresuje. Ceny wahają się między 900 zł a 1500 zł.

Rękawice
Jeśli chodzi o rękawice wybór również jest duży, ponieważ na rynku znajdziemy dużą ilość produktów przeznaczonych wyłącznie dla płci pięknej. Sztywny protektor kostek ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo a ergonomiczne wstawki na dłoniach poprawiają komfort i dopasowanie do jednośladu. Niektóre z modeli zostały wykonane z materiału umożliwiającego obsługę urządzeń wyposażonych w wyświetlacze dotykowe bez konieczności ich ściągania. Istnieje możliwość zakupu rękawic męskich, które zakupione w najmniejszym rozmiarze wciąż będą doskonale pasować na kobiece dłonie.

Kombinezon szyty na miarę
Jest to opcja dla wybrednych i wymagających klientów. Ten sposób uznawany jest za ekskluzywny. Kombinezon po uszyciu na miarę nie tylko będzie idealnie dopasowany do każdej sylwetki, lecz także zapewni najwyższy stopień bezpieczeństwa, gdyż wszystkie zabezpieczenia będą dokładnie w miejscu, w którym powinny się znajdować. Jeśli jesteś amatorem i nie chcesz zainwestować wszystkich swoich oszczędności w akcesoria motocyklowe, z pewnością znajdziesz coś dla siebie w dostępnej ofercie rynkowej.

Rynek ubrań na motocykl dla kobiet wciąż dynamicznie się rozwija. Z sezonu na sezon możemy zaobserwować wzrost wprowadzania do oferty produktowej nowych ubrań i akcesoriów wyłącznie dla płci pięknej. Niestety, nadal spory problem stanowi dostępność kasków, jednak miejmy nadzieję, że w przyszłości i one zaczną być produkowane w większych ilościach z myślą o kobietach.

Artykuł powstał we współpracy z HondaPlaza

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ