Stylizacja czy ochrona włosów? Już nie musisz wybierać!

0
136

Regularne używanie suszarki do włosów, prostownicy czy lokówki lub stosowanie obciążających pianek i lakierów może niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. Nic dziwnego zatem, że kosmyki poddawane codziennej stylizacji mają szczególne wymagania.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie, jak można nadać włosom wymarzony kształt bez sięgania po choć jedno z wymienionych dobrodziejstw. Czy z tego powodu są jednak zmuszone do dokonania wyboru między zdrowymi i lśniącymi kosmykami a idealnie ułożoną fryzurą?

Na szczęście nie. Tajemnica zachowania właściwej równowagi będzie odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy im zapewnić każdego dnia. Niezwykle pomocne w osiągnięciu tego celu okażą się dobrej jakości kosmetyki wzmacniające i regenerujące.

Szampon podstawą pielęgnacji

Podstawowym produktem do pielęgnacji włosów, którego zapewne nie brakuje w żadnej łazience, jest szampon. Mimo że jego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie kosmyków i skóry głowy z nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń, obecnie dostępne w drogeriach produkty mogą też pełnić szereg innych funkcji.

Preparaty te posiadają specjalnie opracowaną formułę, wzbogaconą o składniki aktywne, dzięki czemu mogą dodatkowo wzmacniać i uelastyczniać włosy. Tym samym tworzą świetną bazę przed zastosowaniem kolejnych kosmetyków, które jednak nie zawsze znajdują uznanie w naszych oczach.

stylizacja-czy-ochrona-wlosowi-juz-nie-musisz-wybierac-2

Doceń odżywki i maski

Panie, które nie wyobrażają sobie poranka bez zabiegów stylizacyjnych, a jednocześnie marzą o silnych i zdrowych kosmykach, muszą wiedzieć, że istnieją jeszcze co najmniej dwa produkty, bez których utrudniona będzie kompleksowa pielęgnacja włosów – odżywki i maski.

Odżywka, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia naszym kosmykom dogłębne odżywienie, którego potrzebują zwłaszcza włosy poddawane codziennej stylizacji. Preparaty te często posiadają również właściwości nawilżające i regenerujące, a ponadto wykazują działanie wypełniające i uszczelniające włókna, bez ich obciążania. W efekcie nasze kosmyki odzyskują nie tylko olśniewający wygląd, gładkość, lekkość i sprężystość, ale także są bardziej podatne na układanie.

stylizacja-czy-ochrona-wlosowi-juz-nie-musisz-wybierac-3

Chcąc zafundować swoim włosom dodatkowe wzmocnienie, zabiegi pielęgnacyjne warto poszerzyć o stosowanie maski, po którą najlepiej sięgać mniej więcej dwa razy w tygodniu. Obecnie maski są dostępne w najróżniejszych wariantach, dzięki czemu bez większego problemu możemy wybrać produkt, spełniający potrzeby naszych kosmyków.

Dobrym pomysłem będzie również używanie serum do włosów, które aplikujemy na końcówki pasm. Ich skoncentrowana, a zarazem lekka formuła sprawiają, że kosmyki stają się bardziej odporne na uszkodzenia, bez zbędnego obciążania.

Produkty do stylizacji wybieraj rozsądnie

Kondycja naszych włosów uzależniona jest także od jakości produktów do stylizacji. Obecnie nie jest to aż tak trudne zadanie, ponieważ pianki czy lakiery są coraz częściej wzbogacane kompleksami witaminowymi, w związku z czym z ich stosowania mogą również płynąć pewne korzyści. Kupując preparaty do stylizacji zwróćmy też uwagę, by niepotrzebnie nie obciążały one kosmyków, co z pewnością nie będzie sprzyjało zachowaniu idealnie ułożonej fryzury przez cały, pełen wyzwań dzień.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ