Stylizacja włosów męskich – prostsze niż myślisz

0
298

Nowoczesny mężczyzna nie tylko chętnie regularnie odwiedza fryzjera i decyduje się na coraz bardziej awangardowe fryzury, ale także z przekonaniem stosuje codzienną stylizację. Stylizacja włosów męskich przestała wreszcie być traktowana jako objaw zniewieściałości, a stała się rutynowym sposobem na codzienne dbanie o swój wygląd zewnętrzny. Co jednak, jeśli mężczyzna łysieje? Co jeśli chciałby dobrać właściwą stylizację dla siebie, ale nie ma pojęcia jakich preparatów używać? O tym wszystkim – poniżej.

Dobre nawyki, złe nawyki
Jeszcze do niedawna poranna męska higiena ograniczała się jedynie do mycia i suszenia włosów. Całość zabierała kwadrans do dwudziestu minut. Dziś tyle minut przeciętny mężczyzna potrafi spędzić przed lustrem, poświęcając czas i uwagę wyłącznie swojej fryzurze. Współcześni mężczyźni mają dostęp do niemal nieograniczonego asortymentu produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Do nich także należy decyzja dotycząca rodzaju noszonej fryzury – niezależnie od tego, czy są starannie przycięte, czy prezentują ideę kontrolowanego nieładu, najlepiej, żeby były czyste, miękkie i lśniące. Ponieważ włosy męskie zwykle są dość sztywne, w ich wypadku podstawą pielęgnacji jest dobry, nawilżający szampon, co sprawi, że staną się podatne na układanie. Jeśli chcecie unieść, czy zmierzwić dłuższe włosy, świetnie do tego celu nadadzą się mocno utrwalające pasty, żele czy gumy. Niewielką ilość produktu nakładamy opuszkami palców na wilgotne włosy i suszymy. To pozwoli uzyskać strukturę i sprawi, że będą podatniejsze na modelowanie. Jeśli twoja fryzura ma długą grzywkę, którą chciałbyś unieść – spróbuj natapirować podstawę i utrwal całość mocnym lakierem.

Stylizacja włosów męskich: narzędzia
Oprócz, znanej wszystkim i często używanej, suszarki i grzebienia, przyszedł czas na innowację w męskiej stylizacji – szczotka do włosów. Dobrze zainwestować w szczotkę z naturalnego włosia, lub taką do masażu – z gumowymi lub drewnianymi wypustkami. Przy okazji tematu włosów, poruszamy również kwestię tych niechcianych, porastających czasem gdzieniegdzie twarz: „dziko” rosnące brwi najlepiej regulować przy pomocy pęsety, regularnie dezynfekowanej. Jeśli przeraża cię samodzielne wykonanie takiego zabiegu, zawsze możesz skorzystać z fachowej pomocy kosmetyczki. Równie bezceremonialnie należy rozprawić się z włosami w nosie i uszach: ułatwią ci to specjalne trymery, lub nożyce z zaokrąglonymi końcami. Przycinają one włosy, ale nie usuwają ich całkowicie. Już w kwestii brody zdania są jednak podzielone – choć moda na wygląd drwala wciąż trwa, „dziko rosnące” krzaczaste brody nie są wcale sexy. Należy je przycinać zgodnie z potrzebami, tak samo jak baki, a także myć zarost starannie (przynajmniej co drugi dzień).

Gdy włosy wypadają
Coraz więcej młodych mężczyzn skarży się na przedwczesne łysienie, z którym nie potrafią sobie poradzić. Można oczywiście skorzystać z tańszej metody i zainwestować w odżywki i serum na porost włosów, ale na wymierne efekty można długo czekać i nie są stuprocentowo gwarantowane. Droższą, choć zdecydowanie skuteczniejszą metodą jest zabieg przeszczepu włosów. W tym wypadku można już spodziewać się widocznych rezultatów – niestety, niewielu na nią stać. Pozostaje oczywiście postawienie na super krótką fryzurkę, lub radykalne rozwiązanie kwestii łysiny i zgolenie włosów na zero. Niektóre panie uważają, że łysi mężczyźni są bardzo sexy, spójrzcie tylko ile fanek mają Bruce Willis i Jason Statham!

Kosmetyki do stylizacji włosów można kupić na http://www.superkoszyk.pl/mezczyzna/stylizacja-wlosow-meskich.html

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ