Usuwanie zmarszczek w gabinecie lekarskim – poznaj najskuteczniejsze metody!

0
162

Poszukiwanie skutecznego sposobu na zmarszczki – to zadanie, które stawia przed sobą wiele osób po 30. roku życia. To właśnie w tym czasie coraz bardziej widoczne stają się zmarszczki na czole i pod oczami, a także bruzdy nosowo-wargowe. Niestety, nie ma jednego, prostego i skutecznego sposobu odmładzania twarzy, który pozwoliłby pozbyć się tych mankamentów urody raz na zawsze. Medycyna estetyczna oferuje jednak szereg różnorodnych rozwiązań, dzięki którym wygładzimy zmarszczki szybko i bezboleśnie, a przy tym pozostawimy naturalny wygląd twarzy.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Jedną ze skuteczniejszych i polecanych przez specjalistów metodą usuwania zmarszczek w gabinecie lekarskim jest laseroterapia. To nie najnowocześniejsza metoda odmładzania twarzy, ale coraz nowocześniejsze stają się urządzenia, z których korzystają lekarze. Doskonałym przykładem są innowacyjne lasery pikosekundowe, które radzą sobie z usuwaniem różnorodnych niedoskonałości kilka razy lepiej niż lasery starszej generacji, a przy tym są o wiele delikatniejsze dla skóry Pacjenta. Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki, która dysponuje aż dwoma rodzajami laserów pikosekundowych (PicoSure, Discovery Pico), już po 1-3 zabiegach laserowego usuwania zmarszczek skóra staje się wyraźnie wygładzona, zmarszczki zanikają, zaś cera odzyskuje swój świetlisty i młodzieńczy koloryt.

Wygładzanie i wypełnianie zmarszczek – botoks i kwas hialuronowy

Niesłabnącą popularnością wśród Pacjentów gabinetów lekarskich cieszą się również tradycyjne zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym oraz wygładzania skóry przy pomocy toksyny botulinowej. Wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy, sprawdzą się bardzo dobrze przy usuwaniu zmarszczek zlokalizowanych w dolnej części twarzy, np. bruzdy nosowo-wargowe, zaś botoks doskonale wygładzi zmarszczki w górnej części twarzy, np. na czole. Nad tymi metodami powinny zastanowić się w szczególności te osoby, które oczekują szybkich efektów po wykonaniu zabiegu – w tych przypadkach rezultat jest niemalże natychmiastowy!

Likwidacja zmarszczek poprzez mezoterapię

Efekt odmłodzenia możemy uzyskać nie tylko poprzez ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym i botoksem, lecz także innymi substancjami, np. specjalnymi odżywczymi koktajlami lub osoczem bogatopłytkowym. To zabiegi mezoterapii, które doskonale pobudzają skórę do regeneracji. Idealnie sprawdzają się także w metodach łączonych, np. z laserowym odmładzaniem skóry, peelingami czy mikrodermabrazją.

Usuwanie zmarszczek ultradźwiękami

Pacjenci coraz chętniej sięgają też po zabiegi odmładzające z użyciem ultradźwięków, które pozwalają osiągnąć efekt liftingu twarzy bez użycia skalpela. Dzięki unikalnej technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej zabieg jest bezinwazyjny, a efekty widać już po jednej sesji. Usuwanie zmarszczek ultradźwiękami sprawdzi się szczególnie dobrze na niewielkich obszarach skóry, które wymagają delikatnej korekty i liftingu, np. powiekach, podbródku, w okolicach oczu i ust.

Więcej propozycji skutecznych zabiegów odmładzających znajdą Państwo na stronie:

http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ