Wampirzy lifting – młodość masz we krwi

0
149

Choć nazwa kuracji może brzmieć dość nietypowo, w rzeczywistości kryje się pod nią wyjątkowo skuteczny sposób na starzenie się skóry. Świadczy o tym duża popularność wampirzego liftingu wśród osób odwiedzających gabinety kosmetyczne. A co najciekawsze, to właśnie oni w znacznym stopniu przyczyniają się do uzyskania zadowalających efektów.

Niestety – lista czynników wpływających na starzenie się skóry nie jest krótka. W dodatku, zawiera ona nie tylko punkty w pełni od nas zależne, jak spożywanie alkoholu i picie papierosów, krótki sen czy dieta. Niekorzystne okazują się również uwarunkowania genetyczne, działanie promieni słonecznych lub stres. Efekt? Poszarzała cera, zmarszczki, cienie pod oczami oraz inne niedoskonałości, potrafiące opierać się domowym metodom pielęgnacji. W takich przypadkach z pomocą mogą przyjść profesjonalne gabinety kosmetyczne, oferujące sprawdzone i skuteczne zabiegi odmładzające. Szczególnie interesująca jest kuracja zwana wampirzym liftingiem. Na czym polega jej sekret?

 

Osocze bogatopłytkowe kluczem do młodości

Jeśli chodzi o nazwę, to nie ma tu mowy o przypadku. Podstawą dla wampirzego liftingu jest próbka krwi, pobrana od osoby poddającej się kuracji. Co zatem sprawia, że metoda ta cieszy się tak dużym uznaniem? W rzeczywistości, zabieg jest mało inwazyjny i w zasadzie bezbolesny, a co więcej – wykorzystywany materiał pochodzi z naturalnego, najlepiej znanego źródła, czyli własnego ciała.

Czemu służy pozyskana próbka krwi? Umieszcza się ją w specjalnym urządzeniu, gdzie zostaje poddana odwirowaniu. W rezultacie, następuje oddzielenie czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego – istotnego materiału dla dalszego ciągu kuracji. Po dodaniu odczynnika stymulującego produkcję elastyny i kolagenu, powstaje preparat gotowy na wprowadzenie do wybranego obszaru skóry. Zanim jednak do tego dojdzie, aby klient odczuwał maksimum komfortu, miejsce to jest znieczulane za pomocą kremu Emla.

 

Działanie i efekty wampirzego liftingu

Trzeba przyznać, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przynosi zaskakujące rezultaty. Z czego wynika efektywność tej kuracji?

W osoczu bogatopłytkowym znajduje się duża ilość peptydów, czynników wzrostu, stymulujących pozostałe komórki do intensywniejszej odnowy biologicznej. Otrzymany w trakcie zabiegu preparat działa rewitalizująco i odżywia skórę w obszarze, do którego został wprowadzony. Dzięki temu cera odzyskuje zdrowy i młody wygląd – tłumaczy Jakub Kulesza, lekarz medycyny estetycznej z gabinetu Qclinique.

Co konkretnie pozwala osiągnąć wampirzy lifting? Kuracja przyczynia się do redukcji różnego typu niedoskonałości skórnych: cieni pod oczami i miejscowych przebarwień cery, zmarszczek, fałdek i bruzd czy też pozostałych po trądziku blizn. Uzyskane rezultaty utrzymują się zwykle przez okres około 6 miesięcy, a co więcej – nie wymagają one stosowania dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ostatecznie jednak, liczba wizyt w salonie będzie zależeć od kondycji skóry poddawanej wampirzemu liftingowi.

 

Skuteczna kuracja odmładzająca – kto z niej skorzysta?

Wampirzy lifting ma charakter uniwersalny, co oznacza, że skuteczność zabiegu nie jest uwarunkowana wiekiem lub płcią. Ze względu na niewielką inwazyjność i wykorzystanie materiału biologicznie obojętnego (nie wywołującego reakcji alergicznych), występującego w ludzkim organizmie, budzi zaufanie wśród osób, które zdecydują się poddać kuracji. Niemniej, jak prawie każda terapia tego typu, wampirzy lifting ma swoje przeciwwskazania.

Można wyróżnić kilka sytuacji, w których zdecydowanie nie powinno się przeprowadzać wampirzego liftingu. Mówimy tu o okresie ciąży lub karmienia piersią. Dotyczy to również osób cierpiących na choroby nowotworowe i krwi, a także przyjmujących antykoagulanty – podkreśla Jakub Kulesza.

Nie zmienia to jednak faktu, że przeciwwskazań nie jest zbyt wiele, a wampirzy lifting pozostaje jedną z najbardziej przyjaznych człowiekowi kuracji. Zabieg ten dodatkowo dowodzi, że sami dla siebie możemy okazać się źródłem naszej młodości.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ