Wesele na zamku – wady i zalety

1
512

W całej Polsce funkcjonują liczne sale weselne, ale żaden hotel, dom weselny czy restauracja nie zapewni Młodej Parze takiej magii i romantycznej otoczki jak zamek lub pałac. Warto więc przyjrzeć się, jakie są zalety i wady organizacji wesela w zabytkowym obiekcie.

Zalety:
Panie, które marzą o bajkowym ślubie z pewnością poczują się jak księżniczki organizując wystawne i eleganckie wesele na zamku. Poniżej lista największych zalet, jeśli chodzi o przyjęcie w zabytkowym obiekcie:
– Niepowtarzalna i romantyczna atmosfera, której próżno szukać w hotelu czy domu weselnym.
– Lokalizacja z dala od zatłoczonego miasta.
– Piękne otoczenie wokół zamku, na przykład park, ogród, rzeka.
– Eleganckie wnętrza, stylowe wyposażenie pałacu/zamku.
– Możliwość zrobienia wyjątkowej sesji ślubnej w otoczeniu zamku, które najczęściej stanowi zabytkowy park, ogród z bujną roślinnością czy rzeka.
– Niektóre obiekty tego typu umożliwiają zorganizowanie przyjęcia w plenerze, do dyspozycji Pary Młodej jest na przykład zamkowa kapliczka.

Jako przykład obiektu, który spełnia powyższe kryteria można podać renesansowo – barokowy Pałac Krobielowice położony na terenie pięknego Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, zaledwie 20 kilometrów od Wrocławia. Jego historia sięga XIV wieku, kiedy powstał w tym miejscu ufortyfikowany dwór. Wraz z upływem lat pałac był sukcesywnie rozbudowywany o nowe skrzydła oraz wieże i dziś prezentuje się niezwykle okazale. Para, która zdecyduje się na wesele w Pałacu Krobielowice otrzymuje gratis nocleg w Apartamencie von Bluchera, słynnego zwycięzcy spod Waterloo. Takich obiektów w naszym kraju jest więcej, na przykład Pałac Słonowice na skraju Pojezierza Drawskiego, Pałac Żelechów, Pałac w Leźnie czy Zamek Ryn na Mazurach.slub-na-zamku (2)

Minusy:
Każdy medal ma dwie strony, więc i w przypadku wesela na zamku trzeba się liczyć z pewnymi przeszkodami.
– Dla większości par będzie to przede wszystkim aspekt finansowy, gdyż organizacja przyjęcia w zamku lub pałacu jest dużo droższa niż w typowym domu weselnym, restauracji czy hotelu.
– Ograniczona liczba zamków, pałaców i dworków – nie jest ich za dużo, szczególnie w porównaniu z pozostałymi obiektami weselnymi, które możemy wynająć wszędzie – od dużych miast i znanych kurortów wypoczynkowych po małe gminy. Jeśli zależy nam na zorganizowaniu przyjęcia w zamku trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować wolny termin.
– W przypadku niektórych zabytkowych obiektów wątpliwości może budzić stan techniczny budynku, na przykład brak klimatyzacji, przestronnych i komfortowych toalet czy nowoczesnych wnętrz do wypoczynku. Są to jednak odosobnione przypadki, gdyż większość pałaców czy dworków w ostatnich latach zmodernizowano.
– Minusem organizacji wesela w zabytkowym obiekcie czasami jest brak lub mała liczba noclegów. Młoda Para musi więc zawczasu pomyśleć o zakwaterowaniu gości w pobliskim hotel, co dodatkowo podnosi koszt organizacji przyjęcia.

grafika: Pałac Krobielowice/salenawesela.pl

Poleca portal hoteli i sal weselnych
Artykuł został przygotowany przez portal www.salenawesela.pl specjalizujący się w promocji hoteli i sal weselnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ