Siwe włosy

0
Siwe włosy

Często „siwy” kojarzy nam się ze „starym”. A tak nie musi być jeśli chodzi o włosy. Mimo to większość kobiet nie lubi swoich pierwszych siwych włosów i chętnie by się ich pozbyła. Na pozbycie się siwizny jest wiele różnych sposobów.

Pojedyncze srebrne nitki – kilka pierwszych pojedynczych siwych pasemek nie jest powodem, by zmieniać radykalnie kolor. Dobrym rozwiązaniem będzie delikatna koloryzacja. Nada ona całej fryzurze nowy odcień i wystarczająco pokryje siwe kosmyki. Blondynki maja lepiej: wystarczy zafarbować kilka nowych pasemek, a odrobina siwizny nie będzie rzucać się już w oczy, lecz sprawi wrażenie pięknych refleksów.

Siwe pasemka – tu pomaga technika pasemek. Pomiędzy siwe partie dodaje się pasemka o kolorze zbliżonym do naturalnej barwy  włosów. W ten sposób udział siwizny  w całości czupryny zostaje zredukowany, a efekt wygląda bardzo naturalnie. Zaletą tego triku jest brak mocno widocznych odrostów, które pojawiają się w przypadku klasycznego, pełnego farbowania. Takie maskujące pasemka odnawiamy co 2-3 miesiące. Gdy siwych włosów jest coraz więcej naturalność koloru pomogą utrzymać pasemka o różnorodnych odcieniach. Sprawdza się to dobrze przy blond włosach, gdyż wśród jasnych kosmyków siwy kolor nie jest tak widoczny. Najlepiej będą pasować popielate odcienie blondu.32791903506455576_jU39PeXv_c

Całkiem siwe włosy – gdy siwe włosy stanowią 20-30% wszystkich włosów, bezdyskusyjnie potrzebujemy intensywnej pełnej koloryzacji. Radykalne farbowanie zależy oczywiście od struktury włosa. Jeśli włosy są mocne to bezpiecznie farbujemy farbami, które dostępne są w każdym kosmetycznym sklepie. Wybieramy tylko te, które na pudełku informują, że pokrywają siwe włosy. Są też farby delikatniejsze – bez amoniaku. Te też pokrywają szare kosmyki.

Można też wybrać koloryzację naturalną, czyli hennę. Zasada jest podobna jak przy farbowaniu, tyle że tutaj zmianę koloru wywołuje nie nadtlenek wodoru lecz zawarty w powietrzu tlen. Po nałożeniu henny włosom dostarczane są najpierw prekursory pigmentów. Przez następne dni włosy ciemnieją pod wpływem tlenu. Dlatego po nałożeniu henny nie myjemy włosów przez co najmniej 2-3 dni. Włosy będą wyglądać naturalnie i zdrowo.

A może naturalny siwy? – zadbana srebrzysta fryzura wygląda bardzo naturalnie. Do pielęgnacji siwych włosów dostępne są specjalne szampony i odżywki, które zapobiegają charakterystycznemu pożółknieniu odcieniowi, wywołanemu dymem papierosowym, słońcem bądź innymi czynnikami środowiska. Fioletowe szampony używamy co drugie mycie, by uniknąć niebieskiego zabarwienia. Można też farbować włosy wybierając kolory szarości: gołębi, skandynawski blond.

[colored_box color=” grey”]Siwe włosy nie są tak naprawdę siwe lecz przezroczyste. Nie maja pigmentów, przez co kontrastując  z barwą włosów sprawiają wrażenie jakby były siwe. Maja też inną strukturę – są twardsze i mniej podatne na stylizację. Inaczej reagują na koloryzację i trwałą. Czy będziemy mieć siwe włosy często zależy od genów. Niektóre kobiety zaczynają siwieć powoli od wieku 30 lat, inne dopiero po sześćdziesiątce. Czasem nawet pojawiają się u 20 – latek. Wczesne siwienie może być przyczyna złego odżywiania: niedobór miedzi przyśpiesza ten proces.[/colored_box]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj