Widoczne naczynka i nawracający rumień to problem wielu z nas. Nie zawsze pomagają kremy i odpowiednia pielęgnacja takiej skóry. Gdy mimo usilnych starań nasza twarz, wygląda gorzej, a nie lepiej, najwyższy czas zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej. Zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo popularnym i dającym niesamowite rezultaty. Przedstawiamy, jak wygląda zamykanie naczynek krok po kroku
Krok pierwszy: weź pod lupę swoje naczynka
Jeśli naczynka na twojej twarzy rozszerzają się pod wpływem zmian temperatur bądź warunków atmosferycznych to jest to pierwszy sygnał alarmujący cię o problemie. Do tego dochodzi także reakcja po wypiciu gorącej kawy, tudzież herbaty. Naczynka mogą się także rozszerzać, gdy pijemy alkohol bądź jemy ostre potrawy. W sytuacjach stresowych nasza twarz może o sobie dawać znać również zaczerwienieniem. Jeśli występują u ciebie te wszystkie objawy albo ich część jak najbardziej kwalifikujesz się do zamykania naczynek w gabinecie medycyny estetycznej.
Krok drugi: konsultacja przed zabiegiem
Lekarz medycyny estetycznej przed zabiegiem ma obowiązek sprawdzić, jak głęboko znajdują się nasze naczynka oraz jaka jest ich ilość. Ta wiedza pozwala mu dobrać adekwatną długość fali emitowanej przez laser albo elektrodę.
Krok trzeci: przygotowanie do zabiegu
Dwa tygodnie przed zabiegiem zabronione jest picie ziół fotouczulających, czyli: arcydzięgiel litwor, bergamotka, dziurawiec, nagietek. Jeśli bierzesz suplementy diety, sprawdź, czy nie zawierają one któregoś z tych ziół. Dziurawiec bardzo często występuje w suplementach wzmacniających włosy, skórę i paznokcie. Prócz ziół fotouczulających zrezygnuj także z leków z kwasem salicylowym.
Krok czwarty: wybór zabiegu
Do wyboru mamy kilka rodzajów zabiegu. Pierwszym z nich jest zabieg laserem IPL. Zabiegi tym laserem można wykonywać tylko u osób o jasnej cerze, ponieważ światło lasera wchodzi w reakcję z naturalnym barwnikiem skóry. Koszt zabiegu laserem VariLite to około 200 złotych za policzki, a około 350 złotych za całą twarz. W zależności od ilości rozszerzonych naczynek zabieg ten będzie trzeba powtórzyć parokrotnie.
Ostatnią metodą zamykania naczynek jest elektroagulacja. Zabieg ten polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka naczynko, które samo się uelastycznia i uszczelnia. Po tym zabiegu proces gojenia trwa ponad miesiąc. Cena zabiegu to 20-50 złotych za zamknięcie jednego naczynka.
Krok piąty: dbanie o skórę po zabiegu
Po zabiegu należy wprowadzić dietę bogatą w witaminę K i PP. Do tego zalecane jest stosowanie kremów z filtrami UVA i UVB o faktorze 50. Kremy do twarzy powinniśmy wybrać lekkie, nawilżające, z witaminą K i lipidowe.
Zabieg zamykania naczynek to ratunek dla każdego, kto boryka się z tym problemem. Pamiętajmy jednak, że zabiegi usuwają efekty schorzenia, ale go nie leczą. Warto udać się do dermatologa i dbać o cerę, tak wymagającą, jak naczynkowa.
Artykuł powstał przy współpracy z portalem zamykamynaczynka.pl. – profesjonalne zamykanie naczynek.