Domowe kosmetyki z ziół

1
Domowe kosmetyki z ziół

Naturalne szampony, maseczki i płukanki są bogate w odżywcze i łatwo przyswajalne składniki. Leczą wiele dolegliwości skóry i dodają urody włosom. Jak przygotować takie specyfiki w domu? Jak je używać ? I jakie efekty uzyskamy podczas używania domowych ziołowych kosmetyków do włosów?

Włosy przesuszone – ziołowy szampon i maseczka nawilżą je i natłuszczą przywracając miękkość i elastyczność:

  • Szampon laurowy – rozkruszamy kilka suszonych listków laurowych, zmieszamy z garścią suszonego rumianku i roztartą łodyżką rozmarynu. Zalewamy litrem wrzątku. Po 3 minutach przecedzamy i dodajemy łyżeczkę mydła w płynie. Polewamy naparem włosy, wmasowujemy i płuczemy wodą. Dobrze myje, łagodnie i nie wysusza skóry głowy.
  • Maseczka z olejku ziołowego – do 100 ml oliwy z oliwek dodajemy zioła: pokrzywę, rozmaryn i rumianek. Podgrzewamy przez 20 minut po czym odcedzamy. Olejek wcieramy we włosy i trzymamy przez godzinę.

 

 

Włosy tłuste – nawet do 4 dni po umyciu mogą być puszyste, jeśli będziemy pielęgnować je środkami działającymi dezynfekująco i normalizującymi pracę gruczołów łojowych.

  • Łagodny szampon – 2 łyżki posiekanych korzeni mydlnicy mieszamy z 2 łyżkami korzenia łopianu lub liści pokrzywy i zalewamy wrzątkiem (pół litra). Zaparzamy pół godziny, odcedzamy i studzimy. Taka ilość wystarczy do kilkakrotnego umycia głowy. Szampon bardzo bobrze oczyszcza włosy i skórę, choć nie daje piany.
  • Maseczka cytrynowa – wyciśnięty sok z 2 cytryn wmasowujemy we włosy i skórę. Po 20 minutach myjemy głowę. Proste! Sok działa antyseptycznie i ściągająco, reguluje także mikrokrążenie. Włosy staja się błyszczące i łatwe w układaniu.

 

 

Włosy zniszczone – powierzchnia ich jest porowata, a końce łamią się i rozdwajają. Ziołowe kosmetyki wygładzą włosy i nadadzą naturalny połysk.

  • Odżywcza maseczka – rozbełtane żółtko z odrobiną soku cytrynowego mieszamy z olejem rycynowym. Rozsmarowujemy maseczkę na włosy, owijamy folią streczową i ręcznikiem. Po godzinie spłukujemy maseczkę. Włosy będą mocniejsze i błyszczące.

 

 

Włosy wypadające – tu trzeba wzmocnić cebulki.

  • Odżywka z chrzanu – świeżo starty korzeń chrzanu (powstanie papka) nakładamy na zwilżone włosy i delikatnie wcieramy w skórę głowy. To polepsza ukrwienie i odżywienie cebulek włosowych. Nie używamy jej jednak gdy skóra głowy jest podrażniona lub gdy mamy łupież.
  • Odżywka z czarnej rzodkwi – dwa razy w tygodniu wcieramy w głowę sok z czarnej rzodkwi. Zawiera on związki siarki, magnezu i potasu co pobudza porost cebulek włosowych. Spłukujemy dopiero rano. Starannie aby zlikwidować niezbyt miły zapach tego warzywa.

[/colored_box]

 

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Przeciwłupieżowa oliwka – jej pięciokrotne użycie likwiduje suchy łupież.

  • mieszamy 6-10 kropli oleju rozmarynowego z 2 łyżeczkami oliwy i wcieramy w skórę głowy przed pójściem spać. Rano myjemy włosy szamponem. Rozmaryn łagodzi świąd i zmniejsza nadmierne złuszczanie się naskórka.

 

par_revitalizare

herbs-for-healthy-hair-growth

1 KOMENTARZ

  1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie latwo ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry sposob na chudniecie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj