AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Mycie włosów, odżywanie i czesanie to bardzo ważne punkty w codziennej pielęgnacji włosów. Właściwe wykonywanie czynności pielęgnacyjnych oraz dobór odpowiednich kosmetyków jest kluczem w utrzymaniu zdrowej, błyszczącej i pełnej objętości fryzury. Co jednak zrobić, gdy skóra naszej głowy jest skłonna do podrażnień i alergii? Jakich kosmetyków używać, by zmniejszyć uczuleniowe dolegliwości, a przy tym właściwie dbać o swoje włosy? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru podczas zakupów i jak postępować w przypadku wrażliwej skóry głowy.

Swędząca skóra głowy – skąd biorą się podrażnienia na skórze głowy?

Osoby, które mają do czynienia z częstymi podrażnieniami, a co za tym idzie swędzącą skórę głowy, wiedzą, jak dokuczliwy może być to problem. Jest to nie tylko kwestia estetyki, bowiem częste drapanie się po głowie jest czynnością mało “elegancką”, ale też problem zdrowotny, gdyż swędzenie głowy wiąże się zazwyczaj z występowaniem na skórze stanu zapalnego, który może też przynosić pewnego rodzaju ból. Przyczyną tej sytuacji może być wiele różnych czynników. Podrażnienie głowy to bardzo często wynik nadwrażliwości na działanie silnych bodźców zewnętrznych, np. słońca, suchego powierza czy klimatyzacji, naszych uwarunkowań genetycznych, alergii na wybrane składniki kosmetyków, np. farby do włosów czy szamponu, jak również na produkty spożywcze.

Swędzenie skóry głowy – pielęgnacja hipoalergiczna

Osoby, które zmagają się z podrażnioną, wrażliwą i swędzącą skórą głowy, powinny zdecydowanie odstawić na bok stosowane do tej pory kosmetyki do pielęgnacji włosów – szczególnie jeśli ich skład jest przepełniony sztucznymi barwnikami i konserwantami. Formuła wszelkich preparatów do pielęgnacji czy mycia włosów musi być w tym przypadku hipoalergiczna. Pozbawiona nie tylko chemicznego składu, ale też alkoholu, który w dużej mierze odpowiada za różnorodne podrażnienia i reakcje alergiczne na skórze. Ekspertem w produkcji bezpiecznych i hipoalergicznych kosmetyków do pielęgnacji włosów jest marka Vichy. W jej ofercie możemy znaleźć między innymi kojący szampon do włosów do częstego stosowania z linii Dercos, którego skład został oparty na bazie kojącej wody termalnej oraz przetestowany dermatologicznie.

Mycie i pielęgnacja włosów u wrażliwców

W przypadku wrażliwej skóry głowy należy pamiętać o tym, by postępować z nią bardzo ostrożnie przy każdej czynności związanej z myciem lub pielęgnacją włosów. Przy oczyszczaniu włosów należy unikać intensywnego “szorowania” skóry, zaś skupić się na delikatnym masażu głowy opuszkami palców. Po użyciu leczniczego szamponu i odżywki do włosów dobrze jest nie obciążać fryzury preparatami do stylizacji włosów – lakier, pianka czy inne produkty tego typu mogą tylko dodatkowo podrażnić skórę głowy. Jeżeli jednak nie chcemy rezygnować ze wszystkich stosowanych do tej pory kosmetyków, należy pamiętać, by nie nakładać ich od nasady włosów, a jedynie na końcówki. W taki sposób przeprowadzimy prawidłową pielęgnację włosów i jednocześnie unikniemy reakcji alergicznych na skórze głowy.

Świąd skóry – łojotokowe zapalenie skóry?

Gdy na co dzień mamy do czynienia z podrażnieniami i swędzeniem skóry głowy, musimy być bardzo czujni, bowiem problem ten bardzo często może być jednym z objawów poważnych chorób skóry głowy, czyli łojotokowego zapalenia skóry lub zmian grzybiczych. W tym przypadku właściwa pielęgnacja oraz ochrona głowy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi może okazać się niewystarczająca. Takie choroby wymagają zazwyczaj długotrwałego leczenia farmakologicznego pod kontrolą dermatologa lub trychologa. Jeśli więc zauważymy u siebie jakieś niepokojące objawy lub brak poprawy kondycji skóry głowy po zastosowaniu samodzielnej pielęgnacji, warto wybrać się z tym problemem do lekarza, by uniknąć daleko idących konsekwencji tych chorób w postaci, np. nadmiernego wypadania włosów lub nawet łysienia.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy, dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/mycie-w%C5%82osow/ps961.aspx

Poprzedni artykułKosmetyki ekologiczne i naturalne – dlaczego warto ich używać?
Następny artykułTruskawkowy blond

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj