Cienki włos jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Wymaga dodatkowych zabiegów, znajomości trików zwiększających objętość fryzury, a przede wszystkim ręki dobrego fachowca, który przed doborem fryzury wybada twoje nawyki pielęgnacyjne, ile czasu zajmuje uczesanie oraz jak włosy prezentują się rano i wieczorem. Być może zleci suplementy dla wzmocnienia cebulek, ale też zasięgnie twojego zdania odnośnie pożądanej długości
Osłabieniu kondycji włosów sprzyja stres, nieodpowiednia pielęgnacja, wahania hormonalne, osłabienie organizmu w wyniku odchudzania i przebytych chorób. Charakterystyczna dla cienkich włosów jest ich mniejsza średnica, przez co są miękkie, lecz i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Włos cienki ma słabą cebulkę.
Sedno tkwi w fachowym cięciu
Im dłuższe włosy, tym bardziej oklapnięte. Warto zatem zrezygnować ze zbyt długich fryzur, na poczet objętości. Falowane pasma i loki do karku nadadzą lekkości. Krótka, wycieniowana fryzura zyska zgrabny kształt, a uniesiona, krótka grzywka puszystość. Poproś fryzjera, żeby pasma włosów od spodu pozostawił krótsze, niż na wierzchu. Dzięki temu włosy nie będą przylegać bezpośrednio do głowy, sprawią wrażenie gęstszych. Dłuższe włosy możesz spiąć w luźny kok, który wizualnie doda im objętości.
Zyskaj objętość
- Szampony dedykowane cienkim włosom, jako jedyne ich nie obciążają i pozwolą uzyskać optymalną lekkość na głowie. Przed zastosowaniem, kosmetyk warto rozcieńczyć wodą, ponieważ jego nadmiar przyczyni się do oklapnięcia fryzury. Delikatnie wmasuj w skórę głowy, a na koniec spłucz letnią wodą, która domknie łuski włosów, dzięki czemu odzyskają blask.
- Odżywkę zacznij rozprowadzać na wysokości uszu. Nakładana od nasady włosów obciąży je i podrażni skórę. Fryzjerzy często stosują odżywkę przed myciem – w ten sposób nadmiar odżywki zostanie wypłukany, a włosy unikną przesuszenia.
- Nie przesadzaj z najwyższą temperaturą w suszarce i nie pocieraj włosów ręcznikiem, gdyż to najkrótsza droga do uszkodzeń. Zamiast tego owiń je starannie i pozwól przeschnąć w naturalnym tempie.
- Jeśli sięgasz po suszarkę, pochyl głowę do przodu i kieruj strumień ciepłego powietrza poczynając od nasady, trik ten uniesie każde pasmo do góry. Przeczesuj włosy palcami, jak najdalej od skóry głowy. Możesz stosować suszarkę z dyfuzorem, która nada fryzurze lekkości.
- W czasie suszenia układaj fryzurę podwijając włosy przy użyciu okrągłej szczotki z włosia. Metalowe igiełki nagrzewają się, przez co niszczą włosy, więc lepiej ich unikać.
- Przed snem upnij włosy na czubku głowy. Ich objętość rano wyda się zdecydowanie większa.
- Pianki oraz lakiery zwiększające objętość stosuj ostrożnie, ponieważ nadmiar przyniesie odwrotny skutek. Na rynku dostępne są emulsje pogrubiające włosy.
- Kilka pasemek jaśniejszych o ton czy dwa, sprawi że fryzura będzie bardziej puszysta.
- Rozważ stosowanie henny, zamiast farb koloryzujących. Henna prócz tego, że nie niszczy włosów, to sprawia, że są grubsze, mocniejsze, zdrowsze i nie wypadają.
Wzmocnienie w twoich rękach
Stylizacja włosów słabych nie jest prosta. Pomoże w tym jednak ich konsekwentne wzmacnianie. Niebotyczną rolę odgrywają minerały, w tym cynk, krzem, magnez oraz witaminy, m.in. biotyna, która przywraca włosom witalność. Wybrany preparat powinien zawierać skrzyp, morszczyn, bądź lucerną, pokrzywę, bambus. Szampon z dodatkiem protein białego łubinu ograniczy wypadanie włosów. Kosmetyk powinien stymulować mikrokrążenie skóry głowy i wzmacniać cebulki włosowe.
Na stronie znamlek.pl znajdziesz rzetelne opinie o tego typu produktach.
Witam, bardzo ciekawy wpis. Czekam na więcej.
Pozdrawiam !