AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Rozszerzone naczynka są jednym z najczęstszych problemów skórnych, z którymi kobiety meldują się u dermatologa lub w wyspecjalizowanym gabinecie medycyny estetycznej.

Charakterystyczne zmiany w postaci naczyń krwionośnych widocznych na skórze, posiadających kolor czerwony lub fioletowo-niebieski oraz kształt linijny, drzewkowy, pajączkowaty lub guzkowy, spędzają sen z powiek wielu kobiet zmniejszając ich pewność siebie i powodując, że niechętnie odkrywają one nogi i ręce z uwagi na ich nieestetyczny wygląd. Istnieje jednak szereg sposobów, dzięki którym rozszerzonych naczynek w skuteczny sposób można się pozbyć lub przynajmniej ten problem zniwelować do minimum.

Przyczyny rozszerzania się naczynek

Istnieje szereg przyczyn nadmiernego rozszerzania się naczynek. Można je podzielić na kilka kategorii przyczyn: genetycznych, hormonalnych, wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Jeśli chodzi o czynniki genetyczne, rozszerzone naczynka często występują u osób, u których jeden lub oboje rodziców posiadało problemy z cienką i wrażliwą skórą, a także jeśli występuje u nich jasny fototyp skóry. Nie można także uniknąć problemu rozszerzonych naczynek w sytuacji wystąpienia czynników wewnętrznych wynikających z indywidualnych cech danej osoby – tj. alergii lub przewlekłych stanów zapalenia skóry. W przypadku czynników hormonalnych na nadmierne rozszerzanie się naczynek mogą mieć wpływ zaburzenia pracy organizmu wynikające chociażby ze stosowania kuracji hormonalnej lub środków antykoncepcyjnych, które posiadają w swoim składzie estrogeny. Największą grupę czynników, które sprzyjają powstawaniu problemu rozszerzonych naczynek stanowią natomiast czynniki zewnętrzne, wśród których warto jest wyróżnić przede wszystkim nadmierną ekspozycję skóry na promienie słoneczne lub zbyt częste korzystanie z solarium, silny wiatr, różnice temperatur i zbyt duża wilgotność, a także stosowanie przez zbyt długi okres czasu maści sterydowych lub laserów biostymulujących.

Leczenie (zamykanie) rozszerzonych naczynek

W przypadku posiadania problemów z rozszerzonymi naczynkami ważna jest odpowiednia pielęgnacja miejsc, w których pojawiają się związane z nimi problemy. Stosuje się do tego celu kremy, które zawierają w swoim składzie witaminy B,C i K, a także kremy z filtrem UV, które ochronią naczynka przed nadmierną ekspozycję na słońce.

Jeśli chodzi o metody zamykania rozszerzonych naczynek stosowane przez profesjonalistów, powoli odchodzi się od takich bolesnych i stosunkowo mało skutecznych metod, jak krioterapia, elektrokoagulacja czy skleroterapia. Do jednych z najbardziej skutecznych i często stosowanych obecnie metod zamykania rozszerzonych naczynek należą bowiem zabiegi z wykorzystaniem laserów. Do ich zalet należy fakt, że są to metody bezinwazyjne, nie wymagające nakłuwania skóry. Działanie laserów polega na tym, że emitowane przez nie w kierunku skóry światło zamieniane jest w erytrocytach w ciepło, które nagrzewa ściany naczyń bez uszkadzania ich oraz prowadząc do ich koagulacji (czyli łączenia się ze sobą). Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, taki zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć w odstępach 2-4 tygodniowych.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem Zabiegiestetyczne.net.pl który specjalizuje się w tematyce medycyny estetycznej.

Źródła:

http://drmalek.pl/zabiegi/zamykanie-rozszerzonych-naczynek/

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/zamykanie-rozszerzonych-naczynek-na-twarzy-laser-i-elektrokoagulacja-u_41485.html

Poprzedni artykułTruskawkowy blond
Następny artykułSzampon a rodzaj włosów – jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj