Trwałe prostowanie włosów – zabieg, preparaty i pielęgnacja

0
Trwałe prostowanie włosów – zabieg, preparaty i pielęgnacja
Wiele osób, które marzą o idealnie prostych i gładkich włosach, zwraca się w stronę codziennego stosowania prostownicy. Niestety, każdy, kto miał do czynienia z tym urządzeniem, jest świadomy jej negatywnego działania na fryzurę. Wysokie temperatury powodują niszczenie i znaczne osłabienie włosów. Na szczęście istnieją sposoby prostowania, które pozostawiają włosy gładkie, miękkie i proste. Coraz popularniejszy zabieg keratynowy sprawia, że na stałe pożegnasz się ze zniszczeniami i pochwalisz gładką, błyszczącą taflą! Dowiedz się więcej o keratynowym prostowaniu włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe lub trwałe prostowanie włosów polega na wypełnieniu ich ubytków keratyną. Jest to ich główny składnik, dostarczany za pomocą białek. Keratyna, która znajduje się w produktach do prostowania, najczęściej ma pochodzenie roślinne (a zatem odpowiednie dla wegan), chociaż zdarza się, że pozyskuje się ją z owczej wełny.

Zabieg przeprowadza się najczęściej u profesjonalnego fryzjera, jednak, dzięki coraz większej dostępności odpowiednich preparatów do prostowania włosów np. z serii Flatliner, można zrobić to także samodzielnie.

Źródło: https://trena.pl/termoochrona/20140-schwarzkopf-professionals-osis-flatliner-spray-prostujacy-200ml-4045787314687.html

Na czym polega keratynowe prostowanie?

Fryzjer lub inna osoba przeprowadzająca zabieg, powinna na początku dokładnie oczyścić włosy. Po ich umyciu następuje nałożenie kosmetyku zawierającego keratynę. Powinien on pozostać we włosach ok. 30 minut. Następnie stosuje się prostownicę, rozgrzaną do ok. 200-140 stopni Celsjusza. W ten sposób keratyna wtłaczana jest w głąb włosów.

Każde pasmo powinno zostać wyprostowane ok. 5-6 razy. Zabieg, w zależności od stanu i długości włosów, może trwać nawet do 6 godzin. Po wszystkim procedurę keratynowego prostowania można przeprowadzić dopiero po paru miesiącach.

Kto może stosować keratynowe prostowanie?

Zazwyczaj nie istnieją żadne przeciwwskazania do poddania się zabiegowi trwałego prostowania włosów. Odpowiednie kosmetyki są w stanie zadziałać na włosy bardzo kręcone, grube i odporne na stylizację. Właściwie przeprowadzony zabieg powinien pozostawić fryzurę gładką i miękką, bez oznak zniszczenia.

O czym pamiętać podczas prostowania?

Trwałe prostowanie włosów może przynieść naprawdę imponujące efekty – o ile przeprowadzone zostanie z zachowaniem ścisłych zasad. Co warto mieć na uwadze podczas zabiegu?

  • Włosy, na które nakłada się keratynę, powinny być lekko wilgotne.
  • Preparatu z keratyną nie powinno nakładać się na skórę głowy, a wyłącznie powierzchnię włosów – w przeciwnym wypadku cebulki mogą stać się zbyt osłabione, co będzie skutkowało nadmiernym wypadaniem włosów.
  • Należy pamiętać o dostosowaniu temperatury prostownicy. Zbyt wysoka zniszczy włosy i nie będą one prezentowały się zbyt dobrze.
  • Zarówno w przypadku wizyty u fryzjera, jak i podczas samodzielnego prostowania w domu, należy zwrócić uwagę na zastosowane kosmetyki. Profesjonalne preparaty nie powinny zniszczyć fryzury; efektem zabiegu mają być proste, ale i gładkie włosy!
  • Sam zabieg prostowania to nie wszystko. Po wszystkim należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, z użyciem kosmetyków przeznaczonych do włosów poddanych keratynowemu prostowaniu.

Pielęgnacja włosów po prostowaniu

Włosy po zabiegu trwałego prostowania wymagają szczególnej pielęgnacji. Jakie działania należy podjąć, aby  pozostały one proste i piękne przez długi czas?

  • Przez pierwsze dwa dni nie należy ich myć ani stylizować; nie zaleca się nawet związywania włosów! Warto także uważać na ich przypadkowe zamoczenie.
  • Po upłynięciu 48 godzin należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do włosów po zabiegu keratynowym. Oznacza to rezygnację z szamponów z SLS i alkoholem, mogą one bowiem przesuszać. Warto zaopatrzyć się w serum wygładzające lub specjalne spraye (np. z serii Flatliner), które pozwolą zachować piękną fryzurę.
  • Po myciu włosów należy stosować suszarkę – pozostawianie ich do samodzielnego wyschnięcia nie wchodzi w grę.
  • Warto pamiętać, że po keratynowym prostowaniu należy odczekać co najmniej dwa tygodnie przed farbowaniem i stosowaniem prostownicy.

Po zastosowaniu wszystkich wskazówek można liczyć na piękne, gładkie włosy, o których marzy wiele osób! Przykładowe kosmetyki i preparaty do prostowania włosów zobaczysz na: https://trena.pl/201-trwale-prostowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj