14 faktów o farbowaniu włosów

1
507

3/4 kobiet nieustannie zmienia kolor włosów. Samodzielnie lub w salonie. Warto więc poznać zasady, dzięki którym zabieg koloryzacji będzie bardziej efektywny, a rezultat długotrwały.

 1. Same zmieniajmy odcień włosów o 2-3 tony. To zawsze uda się z farbami do domowego użytku. Jeśli jednak będziemy postępować zgodnie z instrukcją farby do domowego użytku, bez problemu możemy zmienić się np. z rudej w czarną  – same w domu. Natomiast radykalne zmiany, jak intensywne rozjaśnianie lepiej zostawić w rękach fachowca – fryzjera.
 2. Jeśli mamy łupież to farbowane włosy starajmy się myć tylko przy skórze, resztę innym szamponem. Szampony przeciwłupieżowe powodują szybkie matowienie koloru.
 3. Przed latem lepiej zrezygnujmy z farbowania włosów na intensywny rudy czy czerwony. Czerwone barwniki wyjątkowo szybko się utleniają i tracą kolor nawet po 2-3 myciach.
 4. Do rozjaśnionych włosów konieczne jest stosowanie kosmetyków z filtrami UV. Zawarta we włosach melanina jest naturalnym filtrem ochronnym, a jasny włos jest jej prawie zupełnie pozbawiony.farbujemy-wlosy
 5. Po farbowaniu na żywy odcień, jak rudy, czerwony, czarny, brąz, złoty blond, trzeba odczekać 3-4 dni z pierwszym nałożeniem odżywczej maski. Chodzi o to, by kolor farby się utrwalił. Czasami składniki maski wchodzą w interakcje ze składnikami farby i kolor może się szybko wyjałowić.
 6. Ograniczamy agresywne zabiegi, jak prostowanie. Farbowane włosy tego nie lubią. Płuczemy je w letniej wodzie.
 7. Dobre kosmetyki z obniżonym ph. Np. z kwasami owocowymi. Do ostatniego płukania można też dodać kilka kropel octu lub cytryny. Zakwaszone kosmetyki świetnie intensyfikują odcień farbowanych włosów.
 8. Zabieg prostowania z użyciem żelazka fryzjerskiego wydobywa głębszy odcień farbowanych włosów.
 9. Farbując samodzielnie włosy zniszczone wybierajmy farbę ze specjalna odżywką wyrównującą powierzchnię zniszczonych włosów. Dzięki temu kolor rozłoży się równomiernie.
 10. Zdecydowaną zmianę koloru dobrze przeprowadzić za pomocą balejażu. Podczas trzech kolejnych wizyt fryzjer będzie tak dobierał proporcje kolorów, że łagodnie przejdziemy z blondu do brązu lub odwrotnie.farbowane-wlosy
 11. By zapanować nad odrostami można zrobić balejaż tylko na czubku głowy.Korzyścią jest to, że unikamy dzięki temu niepotrzebnych warstw farby nakładanych na stary balejaż.
 12. Nie przetrzymujemy farby na włosach. Po podanym na opakowaniu optymalnym czasie mieszanka traci chemiczną aktywność.
 13. Jak wrócić do swojego odcienia? Jeśli mamy włosy w kolorze intensywnym, jak czerwień, fiolet, czerń itp. , to najzdrowiej dla włosów będzie ściąć je na króciutko. Niefarbowane włosy będą odrastać w dobrej kondycji.
 14. Włosy farbowane traktujemy przeznaczonymi do nich kosmetykami stylizującymi oraz szamponem i odżywką chroniącą kolor przed blaknięciem.

saert

 

1 KOMENTARZ

 1. Ja tam sama rozjaśniam włosy w domu. Z ciemnobrązowego schodziłam dwa razy i mam jasny blondzik. Użyłam Joanny rozjaśniacz i aż tak nie popaliło mi włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ