48 godzin po przedłużaniu rzęs. Jak dbać o sztuczne rzęsy i wzmacniać naturalne?

0
357

Przedłużane rzęsy są wygodne – oszczędzają czas i sprawiają, że wyglądamy doskonale o każdej porze dnia. Są jednak rzeczy, których absolutnie nie wolno robić sztucznym rzęsom, zwłaszcza przez 48 godzin po zabiegu.

Jak wyczarować zmysłowe spojrzenie, które utrzyma się dłużej niż do momentu rozmazania się maskary? Jedni powiedzą, że trzeba kupić dobrej jakości, drogi tusz do rzęs. Zwolennicy sztucznych rzęs będą przekonywać, że to właśnie zabieg przedłużania jest najlepszym rozwiązaniem. Ma on oczywiście swoje zalety, ale też trochę ograniczeń.

Przedłużanie rzęs jest bardzo popularne, ponieważ po doklejeniu sztucznych rzęs w kępkach lub pojedynczo zyskujemy piękną oprawę oczu. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni – każda sztuczna rzęsa przyklejona jest do naturalnej i wypada dopiero wraz z nią. Do tego czasu mamy stale i wyraziście podkreślone, gęste i długie rzęsy, co jest prawdopodobnie największą zaletą tego zabiegu kosmetycznego. Gdyby jednak przedłużanie rzęs nie miało żadnych wad, zdecydowanie więcej kobiet decydowałoby się na taki zabieg.

Wady przedłużania rzęs to przede wszystkim cena i fakt, że regularne powtarzanie zabiegu może osłabiać rzęsy. Czasami pojawiają się też podrażnienia albo zaburzenia w późniejszym wzroście rzęs.

Żeby zminimalizować szkodliwość zabiegu i wzmocnić delikatne włoski, które obciążamy kępkami, warto zastosować serum wzmacniające. Polecane, najlepsze odżywki do rzęs to te o naturalnym i prostym składzie, wzbogacone o składniki przyspieszające wzrost, wyposażone w cienki pędzelek. Nie rozpuszczają kleju, więc można je stosować na przedłużane rzęsy. Być może w końcu przestaną być potrzebne, kiedy serum wydobędzie to, co najlepsze z naturalnych rzęs.

Jednak to, na co najczęściej narzekają kobiety, to 48 godzin po przedłużaniu rzęs. To czas, w którym obowiązuje bardzo wiele ograniczeń, bo wiele rzeczy mogłoby wówczas osłabić efekty wielogodzinnego zabiegu. W praktyce to największa wada przedłużania.

Jak dbać o sztuczne rzęsy po przedłużaniu? Najgorsza jest pierwsza dobra, kiedy rzęs nie można moczyć (nie umyjemy zatem twarzy) ani dotykać. Rozczesywanie wchodzi w grę, ale tylko przy użyciu odpowiedniej szczoteczki i przy delikatnym podejściu. Natomiast przez 48 godzin po przedłużaniu rzęs nie wolno chodzić na basen, saunę, solarium. Zaleca się unikanie źródeł ciepła i wilgoci np. miejsc, w których jest dużo gorącej pary.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ