5 prostych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać lśniące zdrowe włosy

0
275

Lśniące zdrowe włosy

Dbanie o włosy jest równie ważne jak o inne części naszego ciała. I gdy pod ubraniami skrywamy skórę przed słońcem to nasze włosy wystawione są na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi, zanieczyszczeniami i brudem. Zdrowie włosów jest mniej lub bardziej odzwierciedleniem naszego stylu życia, choć często genetyczne uwarunkowania mogą prowadzić do problemów związanych z włosami.

Byłoby wspaniałe, gdyby codziennie mieć idealnie ułożone włosy !! Niestety często nie ważne jak bardzo się staramy trudno jest je ujarzmić. Ale nie wszystko stracone, nie ma znaczenia, jakiego rodzaju mamy włosy, zawsze można poprawić ich wygląd i stan. W tym artykule zsumujemy kilka ogólnych wskazówek i sztuczek dla osiągnięcia zdrowych włosów.

  1. Myj włosy prawidłowo

Zaleca się, by włosy myć co najmniej raz dziennie, tak by usunąć brud, który może trzymać się na włosach. Masowanie skóry głowy może poprawić krążenie krwi, a także może zapobiec pojawieniu się łupieżu. Stosujemy szampony chemiczne lub jakąś mieszankę naturalnych olejów do mycia. Szeroki zakres korzyści związanych używaniem naturalnych olejków sprawia, że są one  ulubionym wyborem. Idealnie sprawdzają się także jako odżywki do włosów, zwłaszcza gdy są stosowane razem z innymi olejami nośnikowymi. Bez względu na to jakiego szamponu używamy, myjmy włosy chłodną wodą, dzięki temu zawsze domkniemy łuski. Pasma będą bardziej lśniące. Polecamy skorzystać z oliwy z oliwek, z awokado czy olej jojoba.

 

Lśniące włosy
Lśniące włosy

 

  1. Specjalne zabiegi na włosy

To bardzo dobra praktyka stosować specjalne zabiegi pielęgnacyjne na włosy tj. jak głębokie nawilżanie i odżywianie za pomocą olejków naturalnych. Takie zabiegi powinny być wykonane co najmniej dwa razy w tygodniu. Składniki przenikają w głąb włosów i zapewniają pożądany efekt. Np.  olej z awokado idealnie pasuje do regeneracji naszych pasm.

  1. Rozjaśnianie

Rozjaśnianie czasami może być niebezpieczne. Ważne jest by po zabiegu utrzymać włosy w pełni nawilżone za pomocą odżywek i masek do włosów. Można skorzystać z niektórych naturalnych olejów do tego celu, jak na przykład oliwa z oliwek, która  jest uważana za jedną z najlepszych naturalnych odżywek do włosów. Nawet jedna łyżka oliwy z oliwek wystarczy by całkowicie nawilżyć nasze włosy. Natłuszczone włosy trzymamy przez 30 minut w czepku i myjemy za pomocą szamponu. Wyniki będą zaskakująco niesamowite pozostawiając miękkie, gładkie i lśniące włosy.

  1. Zdrowa żywność

Okazuje się, że dobra dieta może decydować o jakości włosów. W rzeczywistości niektóre pokarmy są nawet w stanie zapobiec wypadaniu włosów, jak te bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Niektóre produkty są również bogate w witaminę E, która oczywiście bardzo pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów. Owoc awokado jest uważany za jedną z najlepszych super-żywności, ze względu na szeroki zakres korzyści zdrowotnych jakie oferuje.

  1. Mieszanie nośnikowych olejów z szamponem

Jest to powszechnie stosowana metoda. Istnieje wiele olei stosowanych do mieszania wraz z szamponem, np. olej jojoba. Oleje są zdolne do usuwania sebum na skórze głowy w ten sposób pobudzając wzrost włosów! Zakłada się, że nawet 1-2 krople oleju wystarczy, by chronić nasze kosmyki włosów przed zniszczeniem i wysychaniem! Olejki ratują włosy z wszelkiego rodzaju typowych uszkodzeń.

Zapisz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ