5 rad dla idealnej długości włosów

0
208

Jak dopasować idealną fryzurę do naszej twarzy? By współgrała z owalem, odcieniem cery i naszym stylem życia? Ważna jest też kondycja naszych włosów. Poniżej kilka wskazówek.

  1. Kształt twarzy – odpowiednia fryzura podkreśli nasze atuty i zamaskuje to, co niekorzystne  w rysach twarzy. W tym pomoże nam stylista i dobry fryzjer. Osobom o pociągłych twarzach, generalnie należy dodać szerokości za pomocą warstw z boku twarzy. Okrągłą buzię przysłaniamy krótkimi, pocieniowanymi warstwami i delikatnymi grzywkami, opadającymi na twarz. Do twarzy owalnych idealnie pasuje bob sięgający linii szczęki.
  2. Objętość – odgrywa ważną rolę jeśli chodzi o wybór długości włosów. Zasada jest taka, że gęste włosy można z powodzeniem zapuszczać, natomiast cienkie raczej powinny być półdługie lub krótkie o wypielęgnowanym kształcie. Dziewczyny z gęstymi czuprynami mają więcej możliwości. Na takich włosach wykonać można wiele warstw i stworzyć różne kształty. Cienkie włosy powinny mieć dłuższe warstwy, dobrze wyglądają także przy krótkich fryzurkach.
  3. Wzrost – to ważny element przy podejmowaniu decyzji o długości włosów. Przy wzroście poniżej 160 cm powinniśmy unikać bardzo długich włosów, gdyż taka fryzura może sprawiać wrażenie, że jesteśmy jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Aby wyglądać na wyższą, dobrą opcją będą włosy do ramion lub krótsze. Odwrotna zasada dotyczy wysokich osób. Jeśli masz  ponad 170 cm to nie powinniśmy nosić zbyt krótkich włosów, gdyż głowa nie wygląda wtedy proporcjonalnie względem całej sylwetki.
  4. Styl życia – bardzo ważne, by brać go przy wyborze długości naszych włosów. Zadbane, długie włosy wymagają poświęcenia im czasu i pracy. Natomiast większość krótkich fryzur jest łatwa w utrzymaniu. Często przy bardzo krótkim ścięciu wystarczy jej tylko podsuszyć suszarką. Jeśli więc codziennie rano masz mało czasu na włosy, a masz je do ramion lub dłuższe, to najlepszą opcją będzie związać je w koński ogon. Czy jednak chcemy wyglądać tak codziennie? Może jednak lepiej rozważyć skrócenie włosów? Jakaś fajna odmładzająca fryzurka, którą szybko wymodelujemy?
  5. Osobowość – nieśmiałe osoby lubią ukrywać się za długimi włosami, szczególnie za długimi grzywkami. Nie ma sensu więc namawiać je na krótkie fryzury, ponieważ byłoby to dla nich zbytnie odsłonięcie się – włosy to dla nich parawan bezpieczeństwa. Osoby otwarte i pewne sienie nie lubią się ukrywać dlatego preferują krótkie długości, a nawet czasem bardzo krótkie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ