Akcja regeneracja – moc MASECZEK

0
85

Łamliwość, utrata blasku, suchość to znak, że włosy potrzebują intensywnej terapii. To nic trudnego, wystarczy dobrać odpowiednia maskę i przeprowadzić kurację. Jak dobrać i zastosować odpowiednie kosmetyki? Oto kilka wskazówek:

1. DIAGNOZA. Przed wybraniem kuracji najlepiej poradzić się fachowca (fryzjera), który oceni nie tylko stan naszych włosów, ale także skóry głowy. Odpowiednio dobrana pielęgnacja będzie najskuteczniejsza. Wiele objawów wygląda bowiem podobnie, gdy tymczasem przyczyny ich powstania są różne. Włosy obciążone zbyt ciężkimi preparatami będą ciężkie i trudne do układania. Podobnie z włosami przetłuszczającymi się, jeśli źle zadziałamy, zamiast pozbyć się problemu, nasilimy go. Identycznie jest ze skórą głowy. Silnie odtłuszczające preparaty mogą wysuszyć delikatne, cienkie włosy.

2. OCZYSZCZANIE. Odpowiednio przygotowane włosy w pełni skorzystają z regeneracyjnej mocy maski. Dlatego warto najpierw umyć je specjalnym szamponem oczyszczającym lub peelingującym. Wtedy włos będzie gotowy na przyjęcie pełnej dawki kuracji. Wszystkie odżywcze substancje wnikną i wypełnią uszkodzone miejsca. Pamiętajmy jednak, że szampony oczyszczające działają agresywnie. Stosujemy je więc, jednorazowo przed zabiegiem z wykorzystaniem maski.farbujemy-wlosy

3. ODŻYWIANIE. Zabiegi regeneracyjne lubią ciepło i wilgoć. Dlatego by maski działały skuteczniej, trzeba po ich nałożeniu owinąć głowę streczem a następnie owinąć ręcznikiem. Dobrym rozwiązaniem będzie też nałożenie maski przed wejściem do sauny czy gorącej kąpieli. W takich warunkach włosy ulegają spulchnieniu, a aktywnie działające substancje bez problemu przedostaną się do wnętrza włosa. Dłuższe trzymanie preparatu, niż zaleca producent, niepotrzebnie obciąża włosy.

4.POTRZYMANIE EFEKTÓW. Aby nasze włosy ciągle pięknie wyglądały, trzeba utrzymać efekt kuracji maska. Stosujemy ją nadal, ale rzadziej. Wystarczy raz w miesiącu. Warto również zadbać o dietę bogatą w witaminy i mikroelementy. Efektywne są suplementy przeznaczone właśnie do włosów.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Jak nakładamy maski?

  • na włosy wilgotne, jednak przy bardzo zniszczonych można nałożyć na suche.
  • nakładamy maskę na całą długość włosów, jednak w przypadku włosów przetłuszczających się nakładamy na same końce;
  • maski nakładamy po umyciu włosów;
  • długość trzymania maski na włosach wyznacza producent i tak też się stosujemy;

[/colored_box]

WAŻNE : kuracje w salonach fryzjerskich dają gwarancję skuteczności. Dlatego, że specjalista idealnie dobierze ją do problemu naszych włosów. Podczas takie zabiegu używa się kilka intensywnych preparatów. Najpierw włosy są oczyszczane, by potem nakładać na nie różne specyfiki, np. na bazie oleju a potem nawilżająca.

KOŃCÓWKI: jeśli są mocno zniszczone to trzeba obciąć – nic już się nie da zrobić. Można stosować specjalne serum – maskę do końcówek, które wypełnia łuski i skleja końcówki.

[colored_box color=” grey”]Serum, maski do włosów, toniki, specjalistyczne kremy działają silniej od preparatów do codziennej pielęgnacji. Stężenie substancji czynnych jest w nich większe, dlatego stosujemy je określonych odstępach. W przeciwnym razie regenerujące substancje skumulują się we włosie z zbyt dużych ilościach. Efektem będą oklapnięte włosy bez sprężystości[/colored_box]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ