Bardzo długie włosy

4
1680

Bardzo długie włosy są obiektem zazdrości.

Widząc dziewczynę z włosami sięgającymi poniżej pasa myślimy sobie: jakie piękne włosy, chciałabym takie. Podziwiamy pasma, wyobrażamy sobie siebie z taką ilością i długością włosów. I coś w tym jest: włosy jako ozdoba naszej urody, jeśli są zadbane, błyszczące i sprężyste, do tego jest ich dużo, przykuwają uwagę, są jak wabik, pobudzają wyobraźnię męską i żeńską oraz są obiektem zazdrości.

Trzeba podziwiać panie, które zdecydowały się nosić bardzo długie włosy. Bo poza pięknym wyglądem istnieje jeszcze druga strona medalu: ta ciemna strona. Pielęgnacja i stylizacja tak długich włosów to ciężka praca. Po pierwsze: koszty: decydując się na taką długość musimy liczyć się z większymi wydatkami na produkty pielęgnacyjne i do stylizacji. Szampon, odżywka, maska czy wcierki lub płukanki – wszystkie te produkty będziemy zużywać znacznie szybciej i w dużych ilościach. Po drugie: czas: mycie i suszenie włosów nie będzie już spontaniczne, trzeba to zaplanować, gdyż cały proces nie zajmie nam pół godziny czy 40 minut, a dużo, dużo więcej. Po trzecie komfort noszenia: jeśli mamy długie włosy, a do tego dość grube możemy narzekać na częstszy ból głowy spowodowany ciężarem naszych pasm.

Jednak pomimo tych niedogodności część dziewczyn decyduje się na ekstremalne zapuszczanie włosów, ciesząc się z ich posiadania, dbając o nie i traktując je szczególnie, będąc świadome, że dodają im one urody i wywołują uczucie pożądania u innych.

4 KOMENTARZE

  1. W życiu nie chciałabym mieć takich długich włosów!!! Mycie i suszenie pewnie zajmuje pół dnia. Bez sensu. Nie wspomne o kosztach na szampony i odżywki.

    • To chyba komentarz dziewczyny która zazdrości takich włosów. Nie każda ma cierpliwość by je zapuścić i pielęgnować. To przywilej moja droga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ