Co mówi Twój pierścionek?

0
597

Każda kobieta będąc małą dziewczynką, marzy o chwili, w której mężczyzna wsunie jej na palec przepiękny pierścionek, zadając wiadome pytanie. Ta wspaniała chwila poprzedzona jest jednak często pełnym niewiedzy poszukiwaniem przez wspomnianego pana pierścionka, który wyrazi wszystkie jego uczucia do wybranej damy. Sklepów w biżuterią jest mnóstwo, a w nich jeszcze więcej drobnej biżuterii. Jak dokonać słusznego wyboru?

Ile kobiet, tyle pierścionków

Niewątpliwie każda kobieta jest wyjątkowa, a to co nosi na palcu powinno być adekwatne do jej osobowości i temperamentu. Skromnej kobiecie nie przypadnie do gustu wielki brylant, z kolei taka, która lubi otaczać się blichtrem nie będzie zadowolona z delikatnej obrączki. Zadanie mężczyzny jest o tyle trudniejsze, że zły wybór, niezgodny z gustem, stylem i upodobaniami kobiety będzie mógł być poczytany za jego ignorancję lub brak odpowiedniego zaangażowania. Pomimo szczerych intencji, ograniczenia jakie kupujący może napotkać na tym polu są głównie finansowe. Najczęściej wybierane pierścionki to te z metali szlachetnych, zwykle z jednym brylantem. Jednak możemy śmiało przełamać taki schemat i zdecydować się na coś bardziej niszowego – białe złoto czy platynę, a zamiast jednego dużego kamienia wybrać wariant z kilkoma mniejszymi. Wszystko zależy od tego, czy nasza partnerka hołduje bardziej tradycyjnym wartościom, czy też możemy pokusić się o odrobinę ekstrawagancji. W komfortowej sytuacji są panowie, którzy podtrzymując tradycję rodzinną przekazują ukochanej kobiecie pierścionek wedle zasady „z pokolenia na pokolenie”. Wówczas taki przedmiot ma wartość sentymentalną i choć niekoniecznie może trafić w gust kobiety, na pewno będzie wspaniałym wyrazem akceptacji i przynależności do nowej rodziny.

Oczko na palcu oczkiem w głowie

Co do wyboru kamienia, jaki ma być umieszczony w oczku, opcji jest bardzo dużo: szmaragd, rubin, ametyst, perła, turkus. Na wielu stronach możemy znaleźć informacje, co symbolizuje dany kamień – np. pierścionek z intensywnie zielonym szmaragdem będzie symbolizował szczęście i powodzenie (choć dawniej był postrzegany jako kamień demonów), a turkus – harmonię. Zwykle najwięcej kontrowersji wzbudza pierścionek z diamentem, który stereotypowo można uznać na idealny pierścionek zaręczynowy. Jako że diament to najtrwalszy kamień, ma symbolizować uczucie mężczyzny, które nigdy nie wygaśnie i będzie niezmienne niezależnie od pokus losu. Dla pań namiętnych i romantycznych, które szczególnie lubią kolor czerwony na pewno sprawdzi się pierścionek z oczkiem w takim odcieniu, czyli np. z rubinem. Kamień ze względu na swój kolor od razu przywołuje skojarzenia z miłością. Inny ciekawy wybór to pierścionek z szafirem. Szafir to o tyle interesujący kamień, że nie ma przypisanej jednej barwy – występuje zarówno niebieski (bławatkowy jest najbardziej pożądany), fioletowy lub czarny. To odcienie raczej chłodne, będą pasować to pań poważnych, eleganckich, może nawet nieco wyniosłych. Szafir posiada bardzo bogatą symbolikę – kojarzony jest z mądrością, niezmiennością przyjaźnią i pokojem. Pod względem trwałości to drugi kamień, zaraz po diamencie. Dla pań o duszy romantycznej i uduchowionej trafionym wyborem będzie ametysty. To kamień o fioletowym odcieniu, który posiada bogatą symbolikę sakralną – przywołuje skojarzenia z czystością i wiernością. Jeśli cenimy sobie unikatowość, możemy zdecydować się na bardziej egzotyczny kamień, np. tanzanit. W zależności od kąta obserwacji, można w nim dostrzec trzy barwy: odcienie niebieskiego, żółci i zieleni. Jest to jeden z najdroższych kamieni obecnie na świecie, występuje niezwykle rzadko, dlatego jego właścicielka na pewno poczuje się szczególnie wyróżniona.

Decyzji ciąg dalszy

Wybór kamienia to nie koniec decyzji, które mężczyzna musi podjąć. Warto też zwrócić uwagę na typ oprawy kamienia – czy zależy nam, aby był od bardziej wyeksponowany, czy wolimy postawić na jego ochronę. Następnie pozostaje także problem rozmiaru. Zwykle pierścionek dopasowujemy do palca serdecznego lewej ręki. Choć zakupiony pierścionek zawsze będzie można później zwęzić lub poszerzyć, warto zadbać o to wcześniej, ale złym rozmiarem nie rozdmuchać uroku wyjątkowej chwili. Można także pomyśleć o wygrawerowaniu czegoś na jego powierzchni, choć na pewno nie uda się zmieścić zbyt wiele tekstu – raczej datę lub inicjały – ze względu na przeważnie cienką obrączkę. Gdy już uda się pokonać wszystkie przeciwności związane z zaręczynami i wybierzemy pierścionek z szafirem, rubinem, diamentem czy jakimkolwiek innym kamieniem, biżuteria stawia przed nami kolejne wyzwanie – zakup obrączek. Jednak w decyzji, czy będą to obrączki ze złota, srebra, platyny czy może obrączki z tytanu, na szczęście pomoże nam bardziej doświadczona w tej kwestii przyszła partnerka.


Artykuł został przygotowany przez firmę DiamondsCenter.pl specjalizującej się w dystrybucji złotych pierścionków i obrączek.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ