Po czym poznać dobrego fryzjera?

0
4986

Wizyta w salonie fryzjerskim może być błogim relaksem, ale też największym koszmarem.

Aby jednak spędzić miłe chwile pod opieka stylisty fryzur a potem móc cieszyć się z efektów jego pracy, warto dokładnie przemyśleć decyzję o jego wyborze.

Dobry fryzjer to prawdziwy skarb i nie ma w tym ani trochę przesady. Okazuje się, że większość z nas boi się eksperymentować, do tego samego salonu uczęszcza już zawsze, o ile oczywiście trafi się na fachowca, który wyczarować na głowie prawdziwe cuda.

Wiele z nas boryka się ze znalezieniem właściwego fryzjera. Podpowiemy więc Wam, jak najłatwiej go znaleźć i cieszyć się z odpowiednio wypielęgnowanych włosów i modnej, pasującej do nas fryzury.

Przede wszystkim, do dobrego fryzjera termin wizyty musimy zamawiać ze sporym wyprzedzeniem. Ten, który czeka w zakładzie na klientkę i nie ma zbyt wiele roboty, jest najczęściej po prostu kiepski. Jeśli pracuje dużo i ciężko umówić się z nim w dogodnym terminie to znaczy, że rzeczywiście warto spróbować.

Co jeszcze? Dobry fryzjer wcale nie musi pracować niedaleko miejsca naszego zamieszkania. Może okazać się, że stylistę, który odpowiada Ci najbardziej znajdziesz na drugim końcu miasta. I z całą pewnością nie rezygnuj z niego, godzinna podróż zwróci się w postaci świetnej fryzury.

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta u danego specjalisty w tym fachu, to musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Rzecz jasna, liczy się pierwsze wrażenie. Czy fryzjer się z Tobą przywitał? Czy zainteresował się Twoją fryzurą, umiał określić stan włosów, podpowiedział, co należy zrobić aby je odżywić czy odpowiednio wymodelować? To stylista fryzur i powinien brać pod uwagę nie tylko sugestie klienta, ale również dawać swoje propozycje, które pasują do całościowego wyglądu osoby, która chce skorzystać z jego usług, ale też panujących trendów.

Należy przyjrzeć się też samemu fryzjerowi. Niedbała fryzura, odrosty, nieświeże włosy? Jak to się mówi „szewc bez butów chodzi”, ale w tym przypadku tak fatalny wizerunek fryzjera powinien nas mocno zastanowić. Skoro nie umie zadbać o siebie, czy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania?

Dobry fryzjer będzie tez polecany. Pozytywne opinie na temat jego pracy będzie można znaleźć w sieci, polecą go też nasi znajomi. To ważne, bo na własne oczy będzie można zobaczyć efekty jego pracy.

Warto sprawdzić również, jakie kompetencje posiada fryzjer. Pamiętajmy, że jest to zawód, który wymaga ciągłego dokształcania się. Moda się zmienia, styl cięć czy metody koloryzacji również. Osoby, które pracują w salonie fryzjerskim nie powinny być z modą na bakier. Idealnie jest, gdy fryzjer może poświadczyć przebyte szkolenia i kursy odpowiednimi certyfikatami czy dyplomami. To zawsze zwiększa jego wiarygodność.

Za wiedzę, doświadczenie, umiejętności się płaci. Fryzjer w końcu musi mieć z czego opłacać kursy doszkalające. Nie wybierajmy więc salonu, patrząc tylko na niską cenę. Ta nie powinna mieć znaczenia, na pewno zastanowić nas powinna ta zbyt niska. Niestety, w tym przypadku dobra jakość wykonywanej usługi wiąże się ze sporym wydatkiem. Pamiętajmy też, by dobrego fryzjera dodatkowo wesprzeć – normą jest zostawienie tzw. napiwku.

Artykuł napisany w oparciu o materiały zamieszczone na stronie Studia urody Impress.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ