Fachowe podejście do klienta – wyposażenie salonu fryzjerskiego

0
372

Każdy salon rządzi się swoimi prawami, dlatego też każdy będzie potrzebował odpowiednich mebli. Ułatwią one pracę i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało w oczach klientów na profesjonalne.

Specyfika salonu fryzjerskiego polega na tym, że muszą się tam znajdować różne rodzaje mebli – dostosowane do tego, jaką czynność akurat się wykonuje lub do przechowywania kosmetyków, narzędzi, itd. Ważną rzeczą jest, aby były one w pełni użytkowe i funkcjonalne, by pomagały fryzjerowi w wypełnianiu jego codziennych obowiązków i pozwalały bez problemów poruszać się po salonie. Dobrze, aby każde zaaranżowane miejsce było w pełni wykorzystane – przede wszystkim da to wymierne korzyści czasowe, ale i pozwoli zaoszczędzić nieco przestrzeni i przeznaczyć ją na inne rzeczy.

Profesjonalizm wykonania i design

Najważniejsze przy wyborze tego typu mebli jest to, że muszą być one profesjonalnie wykonane. Taki profesjonalizm jest gwarantowany przede wszystkim przez renomę producenta wyposażenia. Fachowość zapewni trwałość produktu, dzięki czemu nie trzeba będzie zbyt często zmieniać ani naprawiać wystroju salonu fryzjerskiego.

Styl, w jakim wykonane są meble fryzjerskie, to kolejna istotna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Sterylne, czyste pomieszczenia charakteryzują się tym, że meble są proste i niewymyślne, dzięki czemu wrażenie bałaganu tam nie istnieje. Ponadto nowoczesny design, często stosowany w salonach fryzjerskich, sprzyja wyposażaniu pomieszczeń w meble o prostej aranżacji.

www.ayala.com.pl

Meble fryzjerskie – stoły i stoliki

Co wchodzi w skład wyposażenia dobrego salonu fryzjerskiego? Przede wszystkim stoły. Spełniają one zadanie praktyczne – podczas pracy fryzjer może sięgać po rzeczy na nim umieszczone bez potrzeby chodzenia po całym pomieszczeniu. Są bardzo pomocne, ponieważ można na nich ustawić przedmioty pierwszej potrzeby. Przy nich siedzą też klienci, dzięki czemu mogą czuć się komfortowo.

Nieco inną rolę pełnią małe stoliki fryzjerskie. Mają one funkcję bardziej estetyczną. Pozwalają klientom siedzącym w poczekalni zrelaksować się, poczytać i poczuć się swobodnie. Są także estetyczne i mają przeznaczenie zdobnicze. Należą do tego elementu wyposażenia, który nadaje charakter całemu pomieszczeniu. Ważne, aby były dostosowane do całości aranżacji zastosowanej w salonie, nie mogą odbiegać od przyjętej reguły.

Hoker – w trosce o kręgosłup fryzjera

Hokery to specjalne siedziska dla fryzjerów, wyposażone w kółka o regulowanej wysokości, niektóre także w oparcia. Ze względu na to, że można się na nich przemieszczać, praca staje się o wiele łatwiejsza. Meble te pozytywnie wpływają na kręgosłup, który nie musi męczyć się, kiedy stylista schyla się do swojego klienta. Dzięki nim wielogodzinna praca w salonie przestanie być udręką, a stanie się przyjemnością.

fachowe-podejscie-do-klienta-–-wyposazenie-u-fryzjera-fryzuranadzis-pl2

Akcesoria fryzjerskie – wózki i pomocniki

Wyposażenie salonu fryzjerskiego nie obędzie się bez specjalnych pomocników fryzjerskich. To właśnie one pozwalają na dobrą organizację pracy i ogarnięcie rozgardiaszu. Wszystko, co najpotrzebniejsze, znajdzie się w jednym miejscu. Są to małe szafeczki – stojące lub wiszące – zaopatrzone w przedmioty najbardziej i najczęściej potrzebne fryzjerowi. Mają swego rodzaju piętra, co pozwala na rozmieszczenie przedmiotów według kolejności lub częstotliwości używania. Podobne i często mylone z pomocnikami są wózki fryzjerskie, czyli większe szafy z kółkami – można je dowolnie przestawiać, aby były tam, gdzie się ich potrzebuje.

Specyficznym rodzajem tego sprzętu są pomocniki i wózki do balleyage. To metoda farbowania włosów jest najbardziej wymagająca i potrzeba do niej najwięcej przedmiotów, takich jak miski, pędzle, miejsce na farby itd. To wszystko jest zawarte w tym specjalnym sprzęcie.

Konsolety, fotele, myjnie fryzjerskie

Duże lustra to nieodzowne elementy zaopatrzenia salonów. Dodają pomieszczeniu charakteru, a przy tym z pewnością przydadzą się klientowi, który będzie obserwował poczynania stylisty. Konieczne są również fotele fryzjerskie, które pozwolą klientom czuć się komfortowo podczas stylizacji włosów. Właściwy ich dobór sprawi, że będą oni zadowoleni nie tylko z fryzury, ale i ze spędzonego w salonie czasu.
Mycie głowy przed zabiegiem, aby było przyjemne, musi odbywać się w stosownych warunkach. Będą one zapewnione przez myjnie fryzjerskie, czyli estetyczne, trwałe i wygodne w obsłudze misy ceramiczne. Możliwe jest takie dobranie obudowy myjni, aby pasowała ona do stylu zastosowanego we wnętrzu.

Stylowy design mebli fryzjerskich

Współcześnie klienci zwracają dużą uwagę na to, w jaki sposób urządzony jest salon fryzjerski. Czy umeblowany jest ze smakiem, czy jest zadbany i czysty – te elementy mogą przyciągać albo odpychać potencjalnych usługobiorców. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby przed otwarciem salonu zastanowić się, jak będzie wyglądał on w środku i czy na pewno będzie przyjazny, funkcjonalny i przyciągający spojrzenia. Dobranie właściwych mebli o stylowym designie i jak największej użyteczności będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawność obsługi i skuteczność wykonania staną się wizytówką każdego dobrze wyposażonego salonu fryzjerskiego.

Artykuł powstał w konsultacji z producentem mebli fryzjerskich AYALA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ