Fryzury na specjalne okazje – zainspiruj się!

0
192
Wybierasz się na randkę, imprezę urodzinową albo wyjątkową uroczystość? A może po prostu poszukujesz inspiracji fryzurowych na przyszłość? Zobacz nasze podpowiedzi, by do każdej okazji dopasować odpowiednie uczesanie. Raz noś włosy rozpuszczone i podkręcone, innym razem proste lub ciasno spięte. Olśniewaj towarzystwo niezależnie od okazji!

Wielofunkcyjna prostownica dla każdej dziewczyny

Prostownica to urządzenie do stylizacji włosów, które wybierają przede wszystkim dziewczyny posiadające włosy kręcone. Umożliwia szybkie, wygodne i bezpieczne wygładzanie ich. Ale prostownica przyda się nie tylko do tego! Nie każda dziewczyna wie, iż za jej pomocą można wykonać również… loki. Bardziej poskręcane i sprężyste spiralki, tradycyjne loki, delikatne fale – na co tylko masz ochotę.

Aby wykonać prostownicą loki lub fale, podczas przeciągania blaszek po włosach musisz obracać urządzenie w bok. Wystylizuj pukle, wykręcając je na zewnątrz lub do wewnątrz. Przetestuj kilka fryzur i poziomów pofalowania, żeby wiedzieć, w których Twoja twarz wygląda najkorzystniej.

Romantyczny lub elegancki kok

Kok to fryzura klasyczna, elegancka i estetyczna. Zapleciony ciasno i bez wystających kosmyków wpływa na profesjonalny wizerunek, więc sprawdza się w pracy na wysokiej pozycji, a także na stanowiskach, na których masz kontakt z innymi ludźmi. Pozwala zachować schludność, więc mogą go nosić pielęgniarki i kucharki. Taki kok to także doskonały pomysł na bal, zwłaszcza gdy założyłaś sukienkę z odkrytymi plecami.

Z kolei modny i popularny wśród młodzieży niedbały kok to wariacja na temat wersji klasycznej. Tu nie jest ważne ciasne upięcie, a wręcz wymaga się, by z fryzury wymykały się pojedyncze pasma. W niedbałym koku można korzystać ze wsparcia w postaci gumki do koka – kupisz ją w drogerii. Sprawia, że włosy zyskują na objętości, a także lepiej się trzymają.

Warkocze na każdą okazję

Jedną z fryzur dodających kobietom delikatności i dziewczęcości jest warkocz. Może zostać wykonany w dowolnym stylu: od klasycznego przez kłoskowy po modny „wodospad”. W internecie dostępnych jest wiele tutoriali, dzięki którym fryzurę wykonasz albo sama, albo z pomocą koleżanki. Warkocz – poza efektownością – jest wygodny.

Wiele lat temu do lamusa odeszły warkoczyki zaplatane na całej głowie. Pamiętasz je jeszcze? Dziś chętniej robi się pojedyncze drobne warkoczyki i farbuje na dowolny kolor, zwłaszcza latem. Ładnie i dziewczęco wyglądają też cienkie warkoczyki zrobione z włosów przy skroniach i spięte z tyłu. Dzięki nim będziesz przypominała wróżkę lub elfa.

Kolor zamiast fryzury?

Zamiast konkretnym uczesaniem, włosy możesz ozdobić ulubionym kolorem. Dzięki dostępnym w drogeriom lub internecie szamponetką zmienisz barwę włosów na kila dni lub tygodni, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz oczarować gości na przyjęciu lub odświeżyć swój look na wakacje. Szamponetka blaknie i zmywa się wraz z kolejnymi umyciami włosów. Pamiętaj jednak, że na ciemnych będzie ją widać słabiej, a na bardzo jasnych może zostać na wiele miesięcy w postaci niemożliwego do usunięcia refleksu.

Jeśli chcesz być pewna, że kolor zejdzie po myciu, zamiast szamponetki wykorzystaj kolorowy lakier do włosów. Kupisz go w wygodnej formie: w sprayu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ