Jak dbać o trwałą

0
444

Nigdy nie ma mody na jedno konkretne uczesanie. O tym co nosić na głowie decydujemy sami w oparciu o trendy, propozycje stylizacji i przede wszystkim o nasz typ urody. Co do kręconych fryzur, czy to małe loczki, wielkie fale czy bujna grzywa – za sprawą odpowiedniej trwałej możemy wyczarować swoją ulubioną fryzurę. Pamiętajmy jednak, że równie ważna jest profesjonalne wykonana trwała jak i jej pielęgnacja – odpowiedni szampon, odzywka i regenerujące maski, bezpieczne suszenie i stylizacja. Wszystko to pozwoli na długo utrzymać formę i sprężystość loków.

Trwała wprowadza zmiany w wewnętrzną strukturę włosa. Określone połączenia zostają rozerwane, a na ich miejsce powstają nowe. Proces nadaje naszym włosom nową formę. Jeśli struktury zostaną zbyt agresywnie rozerwane, a nowe nowe nie będą wystarczająco stabilne, włosy będą szorstkie i pozbawione blasku. Do tego dochodzi nieumiejętne wykonanie, które często zawiera błędy typu: zagięcia u nasady, rozpadający się przedziałek, spalone końce. Dlatego tak ważne jest by ten zabieg zawsze powierzyć profesjonalnemu fryzjerowi.kosmetyki_do_wlosow_kreconych

Farbowanie i trwała? Tak, lecz nie w ten sam dzień. Pomiędzy trwałą a farbowaniem powinien być co najmniej jeden tydzień. Wyjątek stanowią farby roślinne, typu henna. Zapomnijmy natomiast o intensywnym rozjaśnianiu, gdyż grozi to mocnym przesuszeniem włosów. Bezpiecznie jest rozjaśnienie maksymalnie o dwa tony.

Po trwałej włosy traktujemy specjalnymi środkami do pielęgnacji i stylizacji. Po świeżej trwałej myjemy włosy dopiero po 2-3 dniach. Utrwali to skręt. By włosy były elastyczne konieczna będzie nawilżająca pielęgnacja. Suszymy tylko letnim powietrzem suszarki.

ZASADY PERFEKCYJNEJ PIELĘGNACJI TRWAŁEJ

  • zawsze po umyciu stosujemy odżywkę do włosów zniszczonych, która ułatwi rozczesywanie i dostarczy potrzebnych substancji pielęgnacyjnych.
  • raz w tygodniu nakładamy na włosy maskę i robimy kompres
  • dobieramy szampon do włosów kręconych
  • włosy po umyciu czeszemy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach: włosy nie są tak wtedy silnie ciągnięte i loki na dłużej zachowają formę.
  • przed użyciem suszarki czy lokówki, rozprowadzamy preparat chroniący przed wysoką temperaturą.
  • używamy produktów do stylizacji, które są specjalnie przeznaczone do włosów kręconych

a

Pielegnacja twała fryzura
Trwała- metody pielęgnacji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ