Jak prawidłowo zadbać o swoją brodę?

0
38
W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd jest koniecznością i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy z nas chce być postrzegany jako atrakcyjny. Panowie coraz więcej uwagi przywiązują więc do własnego wyglądu. Jednym z elementów stylizacji współczesnego mężczyzny jest zarost. Jak o niego dbać? Podpowiadamy poniżej.

Zapuściłem brodę…i co dalej?

To pytanie nęka wielu panów, którzy zdołali wyhodować bujny zarost. Broda jest niewątpliwie atrybutem męskości – dodaje powagi i charakteru. Jeśli jednak jest zaniedbana, przynosi efekt wręcz odwrotny, dlatego trzeba ją odpowiednio pielęgnować i stylizować.

Higiena, pielęgnacja, stylizacja

Podstawą zdrowego i zadbanego zarostu jest jego częste mycie. Podobnie jak włosy na głowie, broda wymaga higieny, jednak szampony do włosów nie zawsze sprawdzą się w przypadku zarostu na twarzy. Producenci kosmetyków specjalistycznych oferują jednak szampony dedykowane do brody oraz wąsów, które zmiękczają zarost, nadając mu blask i ułatwiając stylizację.

Równie ważne jest częste czesanie brody. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień lub szczotkę. Czynność tę wystarczy wykonywać po każdej kąpieli, ewentualnie przed wyjściem z domu. Dzięki temu włosy będą się odpowiednio układać. Po czesaniu warto użyć wosku lub kremu, który pomoże utrzymać zarost w ryzach.

Wielu brodaczy używa również specjalistycznych olejków do brody. Ten kosmetyk dodaje brodzie ciekawszego wyglądu, łagodzi swędzenie, likwiduje nieprzyjemny zapach, a także nawilża skórę pod brodą. Bardzo ważne jest, by używać kosmetyków przeznaczonych stricte do pielęgnacji zarostu. Na stronie Faceman znaleźć można produkty specjalistyczne różnych producentów w bardzo przystępnych cenach.

Najważniejszym elementem dbania o zarost jest jego odpowiednie strzyżenie. Jeśli ma się wprawę, można samemu nadać swojemu zarostowi kształt. Jeśli jednak właściciel zarostu nie czuje się na siłach, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług barbera, czyli golibrody. Stylista nie tylko doradzi, jaki kształt brody będzie odpowiedni, ale również pomoże dobrać kosmetyki odpowiednie dla konkretnego typu cery oraz zarostu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ