Jak urządzić salon fryzjerski?

0
64
salon fryzjerski
Jednym z elementów decydujących o tym, że salon fryzjerski będzie cieszył się dużym powodzeniem u klientów jest jego właściwe zaprojektowanie. Bez względu na to, gdzie się znajduje, najważniejszą rzeczą, o jakiej musi się pamiętać w czasie planowania wnętrza salonu fryzjerskiego, jest nie tylko wygoda pracujących tam ludzi, ale przede wszystkim wysoki poziom komfortu klientów.

Atrakcyjna witryna i domowy charakter

Salon fryzjerski może znajdować się w różnych miejscach. Może być w centrum miasta, na jakimś z osiedlu lub w galerii handlowej. W centrum miasta ważna jest na przykład witryna takiego punktu. Musi zwracać uwagę potencjalnych klientów, ponieważ zwykle w takich miejscach jest dużo innych sklepów, banków czy restauracji i pubów. Trzeba zrobić wszystko, aby nie zniknęła ona w gąszczu reklam.

Gdy salon fryzjerski jest zlokalizowany na osiedlu, to trzeba pamiętać, aby jego wnętrze było przytulne i miało bardzo domowy charakter. Warto zainwestować w miękkie i wygodne kanapy, które pozwolą poczuć się klientom jak w domu i przeniosą ich w świat błogiego relaksu i zapomnienia.

Wystrój salonu fryzjerskiego w centrum handlowym musi być zgodny z wystrojem całej galerii. Jeżeli jej wnętrze ma nowoczesny i awangardowy charakter, to także on powinien odpowiadać temu kierunkowi. Natomiast jeśli centrum handlowe utrzymane jest raczej w minimalistycznej i ascetycznej formie, to salon fryzjerski nie może od niej odbiegać.

Można też zbadać charakter okolicy, w której będzie się znajdował salon. Znajomość potencjalnej klienteli i ich oczekiwań, może też zadecydować o odpowiednim zaprojektowaniu wnętrza.

Kilka stref

Bez względu na to, gdzie znajduje się salon, zawsze trzeba podzielić go na kilka stref. Strefa recepcyjna to miejsce, gdzie odbiera się telefony i umawia klientów. W strefie oczekiwania na swoją kolei nie może zabraknąć stolika do kawy oraz kanapy i miękkich foteli. Dobrze, aby znajdował się tam również gazetnik z czasopismami również dla mężczyzn. Na przykład o tematyce motoryzacyjnej.

Strefa stanowisk fryzjerskich musi być wyposażona oczywiście w wygodne i komfortowe fotele, konsole, szafki i pomocniki fryzjerskie służące do przechowywania akcesoriów. Nie można ich szukać po całym salonie. To powoduje wrażenie braku profesjonalizmu.

W strefie mycia główne miejsce zajmują wygodne i eleganckie myjnie, aby klienci poczuli się dopieszczeni.

W salonach fryzjerskich można też wyróżnić strefę labor i strefę socjalną. Pierwsza z nich służy do przechowywania i przygotowywania farb, natomiast druga przeznaczona jest dla pracowników. Trzeba też pamiętać o strefie WC. Jest niezbędna w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim.

W przypadku mniejszych lokali podział na strefy może być umowny i poszczególne części mogą się niejako przenikać.

W każdym salonie fryzjerskim warto pomyśleć również o sprzedaży profesjonalnych kosmetyków do włosów, które styliści używają do swojej pracy. Do tego celu warto wygospodarować jakieś oddzielne miejsce, w którym mogą być one odpowiednio eksponowane.

Zobacz meble fryzjerskie dostępne w ofercie hurtowni Salonova.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ