Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

4
203

Zmiana koloru tylko na kilka tygodni czy na stałe? A może chcesz po prostu nadać głębi i blasku naturalnemu odcieniowi? Zanim zdecydujesz się na zakup farby do włosów, odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań. Być może dzięki temu unikniesz rozczarowań i będziesz mogła w pełni cieszyć się nowym kolorem włosów.

Przede wszystkim istotne jest to, czy decydujesz się na odświeżenie obecnego koloru, czy też jesteś żądna diametralnej zmiany? Jeśli chodzi ci tylko o nadanie głębi obecnemu odcieniowi włosów, jesteś w stanie zrobić to sama z pomocą preparatów dostępnych w drogeriach. Jednak jeśli marzy ci się koloryzacyjna rewolucja – lepiej, żebyś przeprowadziła ją w profesjonalnym salonie.

Farba, szampon a może pianka?

Eksperci sugerują, żeby w przypadku farbowania włosów w domu, zmieniać ich barwę o dwa – trzy tony. Przed zakupem preparatu możesz sprawdzić z boku opakowania jaki efekt uzyskasz po zastosowaniu produktu i czy farba „chwyci“ na twoim naturalnym odcieniu.

Poza tym, powinnaś zdecydować, czy chcesz zmienić kolor włosów na krócej czy na dłużej. Od tego będzie zależał wybór preparatu, którego użyjesz do koloryzacji. Farba zwykle zmienia kolor włosów na stałe. Z kolei szampon albo krem koloryzujący, nadadzą włosom nowy odcień, który utrzyma się kilka tygodni. Natomiast głębię naturalnego koloru najlepiej podkreślisz wybierając piankę koloryzującą.farbowanie-garnier (1)

Bez amoniaku i z substancjami nawilżającymi

Farbowanie włosów produktami Garnier jest bezpieczne dla włosów, gdyż nie zawierają one amoniaku. A to właśnie ten składnik (i jego pochodne) odpowiedzialne są za ewentualne osłabienie kondycji włosów, podczas zabiegu farbowania. Ważne jest też, żeby preparaty użyte do zmiany koloru włosów zawierały substancje nawilżające. Może to być np. olejek arganowy, wyciąg z awokado albo karite. Dodatkowym atutem produktu jest obecność składników, które przedłużają żywotność koloru. Przykładem może być żurawina.

Sprawdź również, czy producent dołączył do farby jednorazowe rękawiczki i odżywkę, którą należy zastosować po zabiegu. Nie zapomnij także o próbie uczuleniowej. Na ulotce znajdziesz informację po jakim czasie od jej wykonania, możesz przeprowadzić bezpiecznie zabieg farbowania. I na koniec najważniejsze: nie mieszaj samodzielnie farb kupionych w drogerii! Może z tego wyjść koloryzacyjna katastrofa.

4 KOMENTARZE

  1. Eksperymentuję z kolorami bo nie lubię monotonii. Jeśli wybiorę dobry kosmetyk nie ma ryzyka że zniszczę włosy. Niektóre z nich mnie uczulają, na to także trzeba zwrócić uwagę.

  2. Jak farbuję włosy to chciałabym uzyskać efekt na dłużej. Nie chcę zmieniać co chwilę koloru. Raz próbowałam zmieniać i nie wyszło to mi na dobre:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ