Jak zregenerować zniszczone włosy?

0
74

Częste farbowanie, brak ochrony przed słońcem, stylizowanie przy pomocy gorącego powietrza… Jest wiele przyczyn, z powodu których nasze włosy tracą blask i objętość, stają się matowe i łamliwe. Na szczęście mamy też wiele sposobów, aby przywrócić im dobrą kondycję.

Na specjalne potrzeby

Włosy zniszczone bez wątpienia potrzebują szybkiej pomocy w postaci kosmetyków zawierających silnie skoncentrowane składniki odżywcze i regenerujące. Doskonale sprawdzi się tutaj intensywne serum do włosów, a także różnego rodzaju maski. Tego typu produkty, jak np. maseczka na włosy L’Oreal, posiadają wysokie stężenie składników nawilżających, odżywczych oraz sprzyjających regeneracji włosów. Są one bogate w składniki aktywne, dzięki czemu ich działanie jest skuteczne i dogłębne. Koniecznie wybierzmy maskę odpowiednio dopasowaną do naszego problemu. Na przykład na suche i łamliwe włosy możemy nałożyć produkty zawierające proteiny mleczne, bądź też ceramid eliminujący zewnętrzne uszkodzenia oraz wzmacniający warstwę ochronną.

Dbaj o włosy codziennie

Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że jednorazowe nałożenie maski lub serum z pewnością nie wystarczy, aby odbudować w trwały sposób dobrą kondycję naszych włosów. Konieczna jest codzienna pielęgnacja z użyciem kosmetyków specjalnie przeznaczonych do włosów zniszczonych. Przed rozpoczęciem takiej długotrwałej kuracji możemy podciąć rozdwojone końcówki, aby nieco odświeżyć fryzurę i wzmocnić osłabione włosy. Jeśli to możliwe, unikajmy mycia głowy codziennie – w większości przypadku wystarczy robić to mniej więcej co drugi dzień. Po każdym myciu głowy z pomocą odpowiednio dobranego szamponu nie zapomnijmy o nałożeniu odżywki, która będzie miała działanie wzmacniające i regenerujące.

Poszukaj przyczyny problemu

Włosy nie niszczą się same z siebie – warto znaleźć przyczynę pojawienia się naszych problemów, aby móc ją w przyszłości wyeliminować. Często włosy stają się matowe i osłabione z powodu mało delikatnego traktowania. Dlatego powinniśmy myć je, wycierać oraz czesać w powolny, delikatny sposób. Problematyczne jest również suszenie ich za pomocą gorącego strumienia powietrza oraz np. korzystanie z prostownicy. Wysoka temperatura przesusza i niszczy włosy. Jeżeli musimy więc używać suszarki, wybierzmy model posiadający możliwość suszenia chłodnym strumieniem powietrza. Natomiast przed stylizacją włosów z pomocą różnych urządzeń nanieśmy na nie kosmetyki ochronne.

Regeneracja zniszczonych włosów wymaga systematyczności i cierpliwości. Jednak z pomocą odpowiednich kosmetyków możemy osiągnąć naprawdę zadowalający efekt.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ