Jaką torebkę wybrać: modną czy praktyczną?

0
733

Wybierając torebkę stajemy często przed dylematem, czy kierować się bardziej jej urodą czy praktycznym zastosowaniem. Torebka jest nam potrzebna na co dzień, do przenoszenia wszystkich przedmiotów, których przecież nie będziemy upychać po kieszeniach. Jest również uzupełnieniem stylizacji, więc względy estetyczne mają ogromne znaczenie. Jak z tego wybrnąć, aby torba spełniała funkcję praktyczną i jednocześnie była modna?

Małe i duże

Poszukując torby idealnej określmy, do czego jej potrzebujemy. Inne są torebki codzienne, wieczorowe czy sportowe. Najlepiej posiadać co najmniej trzy – po jednej z każdego rodzaju. Dzięki temu dopasowanie torebki do okazji nie sprawi nam problemu. W ciągu dnia sprawdzi się większa torba, najlepiej z dużą ilością kieszonek i przegródek. Ciągle panuje moda na torebki maksi, więc możemy korzystać z dodatku, który jest jednocześnie modny i praktyczny. Planując zakup wieczorowej torebeczki rozważmy, co musi się tam zmieścić. Jeśli potrzebujemy tylko miejsca na telefon i błyszczyk, to możemy wybierać najmniejsze modele. Jednak jeśli musimy zabrać ze sobą też portfel, kluczyki do samochodu i inne przedmioty, to wybór nie jest już taki łatwy. Warto rozważyć także zakup dodatkowego, wyjściowego portfela, do którego schowamy tylko gotówkę, karty i najpotrzebniejsze dokumenty, ale zmieścimy go bez trudu do kopertówki. Trzeci potrzebny model to torba sportowa, pasująca do luźnych ubrań, doskonała na weekendowe wycieczki pod miasto i na spacery do parku.

Jak dobrać torebkę do stroju?

Jeszcze do niedawna w modzie panowała zasada nakazująca noszenie butów i torebki w tym samym kolorze. Obecnie styliści pozwalają na dowolność w tym zakresie, chociaż pewne zasady nadal obowiązują. Styl torebki i obuwia powinien współgrać, należy dopasować go do pory dnia i okazji. Dlatego źle prezentują się małe, eleganckie torebeczki noszone do sportowych butów. Jeśli lubimy chodzić w wygodnych adidasach, to zdecydujmy się na wybór sportowej torby z materiału lub dużej shopper bag. Do letnich sandałków i balerinek pasuje mniejsza, bardziej elegancka torba. Dobór kolorów jest zależny od reszty stroju i pory roku. Zimą wybieramy ciemniejsze odcienie – czarny, szary, granatowy czy czerwony, a latem beże oraz pastele. Chociaż buty i torebka nie muszą być w tym samym kolorze, to zwracajmy uwagę na kolorystykę całej stylizacji – czerwona kurtka na pewno będzie się gryzła z żółtą torebką.

Jaki materiał?

Materiał z którego wykonana jest torebka, jest równie ważny jak jej kształt i kolor. Wieczorowe torebeczki maja być przede wszystkim efektowne, więc mogą być pokryte błyszczącymi tkaninami czy cekinami. Od jakiegoś czas na wybiegach pojawiają się kopertówki jak pudełka, wykonane z plastiku. Jest to modny gadżet, który świetnie sprawdzi się w stylizacji młodej osoby. Torebka na co dzień musi być wytrzymała i najlepiej odporna na wodę. Dlatego w tej roli najlepiej sprawdzają się rzeczy wykonane ze skóry i materiałów skóropodobnych. Materiałowa torba sprawdzi się jedynie latem. Sportowa torba zaś powinna być lekka i na ten parametr zwracajmy uwagę podczas zakupów.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem Nokaut.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ